Milletvekili Kavuncu, Domaniç’te doğa yürüyüşü yaptı

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, haftasonu Domaniç dağlarında doğa yürüyüşü yaptı.

AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Pazar gününü Domaniç dağlarında değerlendirdi. Yaklaşık 12 kilometrelik doğa yürüyüşüne Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul ve ilçe yönetimi eşlik etti.

Her fırsatta Domaniç dağlarına yürüyüşe gelen Milletvekili Kavuncu, gazetemize yaptığı açıklamada, Domaniç’in eşsiz bir doğaya sahip olduğunu aktardı.

Kavuncu, “Bu haftasonu pazar etkinliğimizi Domaniç’te, eşsiz doğal güzelliklerle bezenmiş olan Kocadağ’da doğa yürüyüşü yaparak gerçekleştirdik. Sivrice zirvesine (Tefekkür tepesi) çıktık. Domaniç, Anadolu’nun mihenk taşlarından biridir. Osmanlı’nın kurulduğu topraklardır. Bunun yanı sıra harikulade doğası ve eşsiz güzellikleriyle de şu anda adeta saklı cennet konumundadır” dedi.
Bu dağların güzelliğinden ilçe halkının en iyi şekilde istifade etmesi gerektiğini vurgulayan Kavuncu, yöresel ve organik ürünlerin, gelen doğaseverlere satılabileceğini aktardı.
Kavuncu, Tabiat parkı projesiyle birlikte, günü birlik alanlar, konaklama alanları, barbeküler, yerel ürünlerin satılabileceği doğal çarşı, gölette balık tutma ve su sporlarının yapılabileceği tesisler, 4 mevsim kampçıların kamp kuracağı bir alan, kafe ve restoranların, yürüyüş parkurları, bisiklet yolları gibi çalışmaların yapılacağı topuk yaylası, ilçe halkı için gelir getirici olacağını ifade etti.
Kavuncu, “Bu dağın diğer tarafı bilindiği üzere Uludağ’dır. Yani Türkiye’nin turizm olarak önemli noktalarından bir tanesi. Domaniç’in bu anlamda büyük fırsatları olduğuna inanıyoruz. Dağımızın turizme açılması ile birlikte bu bölgenin hareketlenmesi, bölgemize ve ülkemize büyük katkı getireceği muhakkaktır. Domaniç, dağ turizmin de gözdesi haline gelmeli” dedi.

Yürüyüşün ardından Kavuncu, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yiğit’e geçirmiş olduğu kalp krizi sonrası geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Acil şifalar diledi. Mustafa Gezer’e annesinin vefatı dolayısıyla taziye ziyaretinde bulundu.