İYİ Parti ilk kongresini yaptı

Domaniç İYİ Parti ilk kongresini Parti binasından diğer ilçe başkanlarının katılımı ile gerçekleştirdi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede, divan heyetinin oluşturulmasının ardından Divan Başkanı Aynur Sezer, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kutlama mesajını okudu.

Kongrede konuşan Domaniç İyi Parti İlçe Başkanı Şerif Yılmaz, “Bizler İYİ Partililer olarak klasik parti, particilik anlayışı ile yola çıkmadık. Farklı bir siyasi hareket olarak yola çıktık. Bizim partimizde senlik, benlik yoktur. Biz vardır. Biz olursak birlik olursak başarılı oluruz. Biz umutsuzların umudu sessizlerin sesi, mağdurların ümidi, çaresizlerin çaresi olarak yola çıktık. Bizler daha iyi bir Domaniç için daha iyi bit Türkiye için yola çıkan, iyi insanların oluşturduğu bir iyilik hareketi, iyi bir cesurlar hareketiyiz. Bu hareketin içinde toplumun her kesiminden, her siyasi görüşten arkadaşlarımız var. Buradan Afrin’de ki Zeytin Dalı harekatına değinmek isterim. Hep deriz ya bizler Hacı Ahmet Yesevi, Yunus Emre, Hacı Bektaş, Mevlanaların ve Osman Gazi, Fatih ve Atatürk’ün yolu, yine bizler beş bin yıldır yaratana lafla değil, kanla ibadet ederiz. Bilerek yaşar, severek ölürüz. Bunun için bize Tanrının kılıcı Türk derler. İşte Türk ve İslam düşmanlarına dün pkk ya bugünde Afrin’de Zeytin Dalı Harekatında yedi düvele karşı savaşan mücadele eden Mehmetçiğimizin, Devletimizin yanındayız. Dualarımız Mehmetçiğimizin başarısı için. Allah Yar ve Yardımcıları olsun” dedi.

Kongreye, İyi Parti Kütahya İl Başkan Vekili Osman Sencer ve yönetim kurulu, Merkez İlçe Başkanı Turgut Sarı ve Yönetim Kurulu, Gediz, Tavşanlı, Emet, Hisarcık, Simav, Pazarlar İlçe Başkanları ve partililer katıldı. Program sonunda Başkanlar Hayme Ana türbesini ziyaret etti.

İYİ Parti Yönetim Kurulu, Başkan Şerif Yılmaz, Asil Üyeler, Mustafa Türk, İbrahim Akgüneş, Şaban Koçhan, Sami Özdemir, Selim Özhan, Aziz Kutluk, Yılmaz Muslu, Recep Kocatürk, Nurettin Tanrıkulu, İbrahim Yıldız, Hakan Çağlar, Naim Akyıldız, Harun Karadeniz, Ali Biçer. Yedek Liste, İbrahim Göktaş, İzzet Turhan, Kazım Ateş, Zafer Bulun, Nusrettin Dinler ve Eyüp Sarıca’dan oluşuyor.