Gebelere ev ziyaretleri başladı

Anne adaylarını normal doğuma teşvik etmek amacıyla yürütülen faaliyetler kapsamında Domaniç İlçe Hastanesi bünyesinde Gebe Bilgilendirme Sınıfı açıldı. Gebe Bilgilendirme Sınıfında anne ve baba adaylarına ücretsiz olarak, gebeliğin oluşumundan doğuma, lohusalık dönemi ve anne sütünün önemine kadar birçok bilgi veriliyor.

Gebe Bilgilendirme sınıfı eğitim programında doğum sürecinde, Doğum eyleminin belirtileri, Hastaneye ne zaman gidilmeli, doğum çantası hazırlama, doğum süreci, normal doğum evreleri, doğum ağrısı ile baş etme, nefes egzersizleri gibi eğitimler veriliyor, Gebe Bilgilendirme Sınıfında, anne adaylarına gebelik dönemi, doğum süreci ve doğum sonrası yaşanabilecek süreç hakkında bilgilendirmenin yanı sıra gebeliğin oluşumu, gebelikte oluşabilecek sorunlar ve çözümleri, gebelikte ve emzirme döneminde beslenme ve günlük yaşam aktiviteleri, doğum, doğum ağrısı ve baş etme yolları, lohusalık dönemi, anne sütü ve emzirmenin önemi, yeni doğan bakımı ve aile planlaması ile ilgili bilgiler veriliyor.

Gebe Bilgilendirme eğitimi 3 oturumda gerçekleşecek il oturum 26 Şubat Pazartesi günü saat 14:00’de Domaniç İlçe Hastanesinde yapılacak.

İkinci oturum 12 Mart Pazartesi, üçüncü oturum 26 Mart Pazartesi günü saat 14:00’de Domaniç İlçe Hastanesinde yapılacak.

Ayrıca, gebeler Domaniç İlçe Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Ayşe Karalar Baran tarafından evlerinde ziyaret edilerek sohbet ortamında bilgilendiriliyor.