Domaniçspor’un yeni başkanı Ali Fuat Yaman oldu

Domaniç Belediye Konferans salonunda Domaniçspor kulübü kongresi yapıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından başlayan olağan genel kongresine tek liste halinde yapıldı. Tek liste halinde gidilen Kongrede, Ali Fuat Yaman Domaniçspor’un yeni Başkanı oldu.

Kongrede görevi devreden eski başkan Oktay Kadıoğlu, “2009 yılında girmiş olduğum yönetimde virane bir kulüp odası, ligden düşmüş ve sonrasında bir sezon lige katılmamış, futbolcuları dağılmış, Domaniç’li futbolcuların küstüğü bir Domaniçspor vardı. Malzeme sıkıntısının hat safhada olduğu, rakip takımlardan tekmelik istediğimiz, bir top ile idman yaptığımız bir kulüp vardı. Kırtasiyeye, lokantacıya, pideciye, fotoğrafçıya borcu olan bir Domaniçspor vardı. Formaları yöneticilerin sırayla eve götürüp yıkattığı bir Domaniçspor vardı. 6-7 kişi kongre yaptığımız, yönetim kurulu rica minnet tamamladığımız, Domaniçspora üye olduğundan habersiz kişilerin olduğu ve en önemlisi Domaniç Belediyesinin, Domaniç Esnafının ve Domaniç Halkının gözünden düşmüş bir Domaniçspor vardı. Peki ya şimdi. Malzeme sıkıntımız olmayan, formaları eşofmanları kendi yerimizde kendi makinemiz ile yıkadığımız bir Domaniçspor, ufak tefek takviyelere ihtiyacı olan oturmuş bir kadroya sahip bir Domaniçspor, Lokantaların neden bizden yemiyorsunuz dediği bir Domaniçspor, borçları sıfırlanmış kasasında bir miktar bulunan Domaniçspor var. Domaniçspor yeni başkanına ve yönetim kuruluna başarılar dilerim” dedi.
Domaniçspor Olağan Genel Kuruluna Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Domaniçspor gönül veren vatandaşlar katıldı.

Kongrede Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri ile ilgili gelecekte çalışmalardan bahsetti.