CHP İlçe Başkanı Temel Ergün; “Daha kaç 3 bin kişi gittikten sonra İlçemize yatırım gelecek Halkımızı kandırmayın”

Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Başkanı M. Temel Ergün, gazetemize yazılı basın açıklaması verdi.

CHP İlçe Başkanı M. Temel Ergün gazetemize verdiyi yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Geçen haftalarda Domaniç Gazetesinin haberinde son on yılda 3000 üzerinde hemşerimizin ilçemiz ve köylerden göç ettiğini haberi yapıldı. Geçen hafta sayın vekilimiz Vural bey Emet’e KYK yurdunun ihalesinin 2019 nisan da teslim edileceğini açıkladılar ayrıca Tavşanlı – Emet yolunun da eksiklerinin giderildiğini paylaştılar.
Şimdi soru şu ilçemizde bu sene kapanmak üzere olan sadece 50 öğrencinin kayıt yaptırdığı Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okuluna seneye öğrenci çoğalması için çalışmalarınız var mı? Destek sağlanacak mı?
2.Öğrencinin ilçemizdeki yüksek okulumuzu tercih etmesindeki en etkili rol olan KYK yurdu ne zaman başlanıp bitirilecek ?
3. Partimizin geçtiğimiz aylarda önerdiği sulama projemiz için belediyemizle ilçe özel idareyle iletişime geçildi mi?
4. Tavşanlı’ya çok fabrika kazandırdınız. Sizi takdir ediyoruz ilçemizden göçü tersine çevirmek için acaba bir tanede büyük yatırımcı fabrikayı ilçemize kazandırsanızda Bu halk sayın Kalemli’yi bağrına bastığı gibi sizi de bağrına basar, hoş olmaz mı?
5. İlçemize yatırım, hizmet gelmesi için daha kaç bin kişinin göç etmesi gerekiyor.
6. İlçemiz ve halkımız halkımızı tanımayanların her kuruluşa yöneticiği olduğu, çoğu STKların kirli siyasete bulaştığı 3-5 kişinin mutlu azınlığını ve sadece partililerinizden olan belirli bir zümrenin işe alındığı 10 – 20 kişinin mutlu olduğu ve adaletsizliğin haksızlıkların yapıldığı bir Domaniç istemiyor.
7. Artık hizmet fabrikalar KYKlar ve insanlarımızın ilçemize geri göçünü istiyoruz. Domaniç’e hizmet atalarımıza Hayme Ana’ya Osmanlıya sadakattir. Âmâ lafla övülen tarihi ilçemiz maalesef hakkettiği değeri iktidarınızda alamıyor ve biz bundan dolayı çok üzgünüz. Umarım ilçemize artık gerekli hizmetleri getirirsiniz, bizde sizin heykelinizi ilçemizin meydanına dikeriz.
Sevgi ve saygılarımızla”