KARAKÖY ŞEHİT MEHMET EMRE ÇAKAR İLKÖĞRETİM OKULU

Bizlere bu yurdu hediye eden isimsiz kahramanlar, vatan toprağını kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimiz. Kimi sivil,çarşı izninde bir kalleş kurşun ile arkadan vurulur. Kimi bebeği karnında iken şehadet şerbetini içer,kimi ise cephede hain terör ile mücadele ederken,kimiside bir canlı bombanın patlaması sonucu şehit olan,çocuk yaşta veya hayatının baharında,geleceğe dair umut ve ümitleri olan vatan evlatları.Onlar şehadet şerbetini içip bizlere bu vatanı yurt olarak bıraktılar.

Bizler ise bu yurdu bırakan aziz şehitlerimizi dualarımız ile her daim yad ediyoruz. Çünkü Onlara vefa borcumuz var.

Bu hafta ilk cemre havaya düşecek ve havalar ısınmaya başlayacak. Sonra suya ve 6 martta son cemre toprağa düşecek. Hava sıcaklıkları artacak. Ölü toprak dirilecek. Kurumuş ağaçlar, yeşermeyecek gibi duran çiçekler açmaya başlayacak. İnsanlar baharı kutlayacak. Kutladıkları aslında nevruzdur, bahar bayramıdır, Ergenekon’dan çıkıştır, yeniden diriliştir, doğuştur, uyanıştır. Her şey yeniden başlayacak.

Elhasılıkelam, cemreler düştükçe, Aklıma bahar düşer. Hatta ömrünün baharında toprağa düşen kınalı kuzular aklıma düşer. Bundan tam 733 yıl önce daha on yedisinde toprağa düşen Saru Batu Savcı Bey ile Kutlu Melek’in oğulları Baykoca aklıma düşer. Yine geçen yıl bu zamanlar Anakara-Güvenpark katliamında daha on altısında toprağa düşen Mehmet Emre Çakar aklıma düşer. Bu topraklar için toprağa düşen Mehmetler, Mehmetçikler aklıma düşer. Ve neticede;topraktan gelen, toprağa mensup insan da toprağa düşer.
Bu vesile ile bu vatan uğruna toprağa düşmüş tüm Mehmetlerimin ruhları şad mekanları cennet olsun….

13 Mart 2016 tarihinde başkent Ankara’nın merkezinde Kızılay –Güvenpark katliamında şehit olan hemşehrimiz Mehmet Emre Çakar için Karaköy’de bir imza kampanyası başlatıldı. Şehidimize vefamızı ödemek adına,şehidimizin adını yasatma konusunda Karaköy halkı da okullarının adıyla yaşatmak istiyor Mehmetini. Kısacası Mehmetlerinin ilköğrenimini tamamladığı Karaköy İlköğretim okulunun isminin “Karaköy Şehit Mehmet Emre Çakar İlköğretim okulu” olmasını istiyorlar.

Bende istiyorum tabiki…

Daha on altısında gencecik baharında geleceğimizin teminatı pırıl pırıl Mehmet Emre’mizi yitirişimizin üzerinden tam 2 yıl geçti.

Bu anlamda inşallah bir netice alınır.

Ama Prosedür nedir bilmen,Devlet büyüklerim ilgileneceklerdir eminim.

Devraldığımız bu mirasın korunması ve bugünkü nesillere aktarılması gerekiyor. Bu mukaddes mirasın kıyamete kadar azim ve kararlılıkla yaşatılması dilek ve temennisiyle tüm siyasilerden ve sivil toplum kuruluşlarından desteklerini esirgemeyeceğini düşünerek sözlerime son veriyorum.