Karaköydeki Halı Sahaya Aydınlatma

2017 Yılında Kütahya İl Özel İdaresi tarafından Kütahya’nın dokuz ilçesine minyatür saha yapımının ardından biride Domaniç Karaköy Köyüne yapılmıştı. 25*45=1125 m2 ölçülerinde tamamlanan saha bitirilip 2017 yılında  Karaköy köyü Muhtarlığına teslim edildi.

Karaköy halkı, bir ve beraber olup sahanın eksik kalan özellikle üstünün kapanması,ışıklandırma, soyunma odaları tuvalet ve duş alma gibi yerlerini kendi imkanlarıyla yapmaya başladı.

Karaköy Spor Başkanı Yaşar Vural, “ Kütahya İl Özel İdaresi Bütçesine sadece saha yapımının maliyeti ayrılmış. En önemli bölümler olan üstünün kapanması,ışıklandırma, soyunma odaları tuvalet ve duş alma gibi yerlerini kendi aranızda karar alıp belli aralıklarla yapmaya karar verdik. İlk etapta Kulübümüz olarak elektrik projelendirne işlemini tamamlayarak aydınlatma sorununu çözmek üzere çalışmalara başladık. Muhtarlıgımız OEDAŞ’a  gerekli müracaatları yaptı. Bizlerde bedenen ve maddi noktada aydınlatma olayını çözüyoruz. Bu anlamda bizlere destek olan Polat yol Yapi A.Ş bünyesindeki Üner Enerji Hidroelektrik Santrali yöneticilerine de teşekkür ederim” diyen Başkan Vural; “Domaniç’in en köklü kulübü olan Karaköy Spor her şeyin en güzelini hakediyor, bizlerde gençlerimiz için en güzelini yapmaya çalışıyoruz,ileri senelerde halı sahanın üstünün örtülmesi ve soyunma odası,tuvalet ve banyolarının tamamlanması çalışmalarınada başlayacağız. Karaköy gençliğine şimdiden hayırlı olsun” açıklamalarında bulundu.

Gerek Halı saha üstünün kapanması gerekse soyunma odası tuvalet banyo gibi eksiklikler içinde gerekli mercilere müracaat edileceğini belirten Başkan Vural, “Tüm Amatör kulüplerimize yeni sezonda başarılar diliyorum,onların başarısı Domaniç’teki sporunun başarısıdır” diyerek açıklamalarına son verdi.