Delik Deşik Hastane Yoluna Yama

Domaniç İlçe Hastanesi’ne çıkan yol uzun süredir delik deşik idi. Araçlara herhangi bir zarar gelmemesi için sürücüler yavaş yavaş giderken, vatandaşlar, “bu yoldan acil hasta nasıl gidecek?” diyerek isyanlarını dile getiriyordu. Nihayet yol Domaniç’e yakışır biçimde onarılıyor.

Domaniç İlçe Entegre Hastanesi yolunda uzun süredir kimi yerlerde tümsekler kimi yerlerde ise derin çukurlar oluşmuştu. Zaman zaman üzerleri kapatılsa da, araçların geçişlerini zorlaştıracak derecede çukur ve tümsekler meydana geldi.

İlçe sakinleri, acil bir durum anında ambulansın bu yoldan geçerek, hastaları nasıl hızlı bir biçimde hastaneye götüreceklerinden şikayetçi idi.Hastane yoluna, kış şartları nedeniye şimdilik 180 derecelik sıcak asfalta yama yapıldı.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, yolun hastane yolu olmasından dolayı biran önce düzeltmek istediklerini ifade etti. Ertürk, mevsim şartlarından dolayı yolda şimdilik sıkıntılı yerlere sıcak asfalt ile yama yapıldığını aktardı. Yaz aylarında ise yolun tamamen sathi kaplama ile kaplanacağını sözlerine ekledi.

Ayrıca, yol çalışmasından dolayı Karayollarına teşekkür ettiğini de dile getirdi.