Çukurca Göledi su tutmaya başladı

Yapımı tamamlanan Çukurca Göledinin %99’u tamamlandı, Çamlıca Göledinin ise %20’si tamamlandı, yapım aşaması devam ediyor.

7 bin 310 dekarı sulayacak olan Çukurca Göledi %99 oranında tamamlandı. %1 oranı ise çevre düzenlemesinin ardından bitecek.

Tamamlanan Çukurca göledi su tutmaya başladı. 36 metre yüksekliğe sahip ve 14 milyona mal olan Çukurca Göledi çevre düzenlemesinin ardından teslim edilecek.

Çamlıca Göledinde ise çalışmalar %30 oranında tamamlandı, yapımı devam eden göletin tamamlandığında 13 bin 970 dekar alanı sulayacak.

Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, “Domaniç’te göletlerimiz olmazsa olmazımız. Göletlerimiz tamamlandığında 68 bin 380 dekar sulayacak ve tarımda olan gücümüz artacaktır. Bilindiği üzere, en iyi ve uzun ömürlü çilek, üzüm bizim topraklarımızda, cevizcilik te önde gelen ilçelerden biriyiz. Bu kapsamda seracılıkta bazı köylerimizde profesyonel olarak yapan vatandaşlarımız var. En kaliteli fasulyeleri üreten bir ilçeyiz. Organik nohut bizim ilçemizde daha kaliteli yapılıyor. Bunun gibi marka haline gelmiş tarım ürünlerimiz var. Bunları değerlendirildiğinde göletlerimiz tamamlandığında Türkiye’de inşallah marka değerinde bu ürünlerimizi pazarlarız.

Çukurca Göledimiz su tutmaya başladı

Temelden yüksekliği 36 metre 7 bin 310 dekar alanı sulayacak, toplam 14 milyona mal oldu ve bitti su tutmaya başlıyor, Çamlıca göledi, temel yüksekliği 52 metre, daha büyük bir gölet 13 bin 970 dekar alanı sulayacak. 27 milyona mal olacak %30 oranında tamamlandı. Diğer göletlerimiz ile ilgili gerek Milletvekillerimiz, gerek Devlet Su İşleri Müdürlüklerimiz, gerekse İl Başkanımız ile görüşmelerimizi sürdürmekteyiz” dedi.