İkinci dönem ‘Okul Güvenlik’ toplantısı yapıldı

2017-2018 Eğitim-öğretim yılı 2’inci dönem ”Okul Güvenlik” toplantısı, Domaniç Belediyesi Konferans ve Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Domaniç Kaymakamı Tufan B. Gilan’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Candan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin, İlçe Yazı İşleri Müdürü Engin Çetin, Okul müdürleri, daire amirleri, okul aile birliği yetkilileri ile muhtarlar katıldı.

Kaymakam Tufan B. Gilan, ”Her ne kadar bu konuda az sorun yaşayan bir ilçe olsak dahi bu konuya verdiğimiz önem her zaman en üst düzeyde olacak. Çünkü bizler için çocuklarımızdan daha değerli hiçbir şey yok. Bu nedenle bu konuda yapılan tüm çalışmaları titizlikle takip ediyor ve büyük önem veriyoruz” dedi.

Yapılan güvenlik toplantısında, servis araçlarının araç içi kameralarının takılması, sivil araç alınmaması ve belgesiz şoför çalıştırılmaması gibi konular görüşüldü. Ayrıca Hisar İlkokulu giriş ve çıkışları başta olmak üzere okullarda güvenlik önlemleri alınması, okul güvenlik kameralarının Kent Güvenlik Yönetim Sistemine entegrasyonu, uyuşturucu ve uyarıcı maddelerle ilgili mücadele gibi konularda görüşüldü.

Toplantı, katılımcıların görüş ve düşüncelerini iletmesi ile son buldu.