İYİ Parti İlçe Başkanı Yılmaz, “ Bizler ahde vefaya önem vermekteyiz “

Domaniç İYİ Parti İlçe Başkanı Şerif Yılmaz mezar ziyaretlerinde bulundu.

Domaniç İYİ Parti İlçe Başkanı Şerif Yılmaz, partiyi kurduktan sonra ilk olarak mezar ziyaretlerinde bulundu. Yılmaz, gazetede yazılar yazmış olan ve Domaniç’in siyasi tarihinin derin izler bırakan kişileri ziyaret ettiğini belirtti.

BEKLENMEDİK İLGİ GÖRDÜK

Ziyaretle ilgili gazetemize yazılı açıklamada bulunan İYİ Parti İlçe Başkanı Yılmaz” Kurucu İlçe Başkanlık görevini aldıktan sonra hayırlısı ile yola çıktık. İlçe halkımızdan beklenmedik ilgi alaka gördük. Bu teveccüh karşısında kısa bir sürede kuruluşumuzu tamamlayıp kongre sürecini başlattık. Yeni ve iyi bir parti, İYİ Partinin bir ihtiyaçtan, alternatif olmadığından kurulduğunu böylelikle görmüş olduk. Evet İYİ Parti halkımızın isteği, beklentisi üzerine Halkımızın kurduğu bir partidir”

AHDE VEFAYA ÖNEM VERMEKTEYİZ

“Kuruluşumuzu tamamladıktan sonra ilk defa Domaniç Karşıyaka mezarlığına kabir ziyaretimizi yaptık. Çünkü biz iyi parti olarak kurucu ilçe başkanı olarak geleneğimizi, kültürümüzü, kökümüzü tarihin derinliklerinden geçmişimizden almaktayız. Çünkü bizler ahde vefaya önem vermekteyiz. Bu ziyaretimiz çerçevesinde başta gazetemizde yazılar yazmış olan ve Domaniçimizin siyasi tarihinin derin izler bırakan başta Ali Özgöl, Erturan Boz , Fahri Dönmez, Muharrem Can , Yaşar Baki Karaağaç, Celal Koyun, İsmail Türkmen, Rasim Karakoç, Yahya Şentürk, Yahya Yiğit, Selahattin Haliş, Hamit Uysal, Ahmet Ertuğrul olmak üzere Kabristanda yatan tüm geçmişlerimizin ruhuna dua ederek başladık. Bundan sonrada geçmişte tüm siyasi partilerin ilçe başkanlığını yapmış hala görevdeki İlçe Başkanları Belediye Başkanları Muhtarlarımız, esnafımız, yaşlılarımız, gençlerimizi, kadınlarımızı, çalışan kadınlarımız gibi toplumun tüm kesimleri ile toplu olarak birebir görüşmelerimize devam edeceğiz. Buradan Domaniç için, insanımız için ne yapmalıyız? Ne yapabiliriz? Biz bunun sevdasındayız, çabasındayız.”

DOMANİÇ’İ İSTEDİĞİ YERE GETİRECEĞİZ

“Partimizim amblemi Güneş’tir. Nasıl ki Güneş ayırım yapmaksızın tüm insanlığın üzerine doğuyor ise bizde ilçemiz Domaniç’te fakatsız lakinsiz amasız tüm halkımızı kucaklayıp Domaniç’e, halkımıza hizmet edip Domaniç’i istediği yere getireceğiz.”

TEK ALTERNATİF BİZİZ

“Biz, Yeni ve İYİ parti olarak, insan merkezli haraket edip hemşerilerimizi dinleyip, Onlarla birlikte çözüm üreteceğiz. Fertlerin ve Toplumların gelecek tasarımı programı olur.Biz bunu hemşehrilerimiz ile birlik beraberlik içinde akıl yolu ile sevgi ve saygı dilini hakim kılarak hareket edeceğiz; Çünkü tek alternatif biziz.”

DOMANİÇLİ HEMŞEHRİLERİMİZ İLE BİRLİKTE İYİ YOLDA YÜRÜMEK İSTİYORUZ

“Bu kutlu yürüyüşle halkımızın mutluluğu huzuru rahat yaşaması ve hizmet almasının yanı sıra Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesini, değerlerini ve üniter yapıyı korumak ayrıştırmadan ötekileştirmeden sevgi ve saygı dilini hakim kılmak, fırsat eşitliğini sağlamak inançlara saygı ve ifade özgürlüğünü sağlamak bağımsız, tarafsız ve adil yargıya kavuşmak için demokrasi için tek alternatif biziz. Bu yolda Domaniçli hemşehrilerimiz ile birlikte İYİ yolda yürümek istiyoruz “ ifadelerini kullandı.