Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Ortaokul ve liseler arası yapılan yarışmalarda, sınavlarda derece yapan öğrenciler ödüllendirildi.

İlçe okullarında başarıyı artırma, motivasyonu sağlama ve öğrencilerimizi üst öğrenime hazırlama amacıyla Domaniç Kırtasiye Merkezi sponsorluğunda yapılan ‘Kazanım Değerlendirme Sınavı’ nda ve yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Programın açılış konuşmasını ilçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin yaptı. Zengin konuşmasında, “Kazanım Değerlendirme sınavında sekizinci sınıflarda 151, On ikinci sınıflarda 85 öğrencimiz katıldı. Sekizinci sınıflarda 700 puan üzerinden Domaniç Ortaokulu öğrencimiz Pınar Demiröz ilde 1271 öğrenci içerisinden 679 puanla il ikincisi oldu. Liseler arasında Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi öğrencisi Kübra Karaduman ilçe birincisi ve il dördüncüsü olmuştur. Yine burada kazanım değerlendirme sınavı haricinde ‘Genç Bilaller Ezan Okuma Yarışmasında” Celal Ergün il üçüncüsü olmuştur. Bu programda sponsorumuz olan Başta ilçe Kaymakamımıza ve Domaniç Kırtasiye Merkezi sahibi Kürşat Öngele’e teşekkür ederiz” dedi.

Program, Sınavın ve ödüllendirin sponsoru Kürşat Öngele’e İlçe Kaymakamı Tufan B. Gilan’ın plaket takdimi ile son buldu.

Düzenlenen Kazanım Değerlendirme sınavında Liseler arası birincisi Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi öğrencisi Kübra Karaduman, Ortaokullar arası birincisi Domaniç Ortaokulu öğrencisi Pınar Demiröz, Ayrıca her ortaokulun birincileri Çamlıca Ortaokulu Çiğdem Kocabaş, Çokköy Ortaokulu Osman Durmuş, Çukurca Şehit Veli Selçuk Ortaokulu Sümeyra Kaygısız, Karaköy Ortaokulu Gamze Atar, Muratlı Ortaokulu Eda Koca, Vakıfbank 50. Yıl Ortaokulu Enes Talha Kolay, Şehit Muhammed Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulu Meral Yıldız.

Liseler arası Anadolu İmam Hatip Lisesi Elif Girgin, Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Furkan Bilgili, Ayrıca Genç Bilaller Ezan Okuma yarışması il üçüncüsü olan Celal Ergün. Ödülleri İlçe Kaymakamı Tufan Bağı Gilan tarafından verildi.

Liseler arası sınavda başarılı olan ikinci ve üçüncü olan öğrenciler, Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci Münire Yiğit, üçüncü Mustafa Sarıca, Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi ikinci Kaan Yiğit Emer, üçüncü Ahmet Bütün, Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci Ayşe Toy ve üçüncü Canan Özkul’ hediyeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin tarafından verildi.