Şehidimiz var

Eğitim uçuşu yapan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçağın Yalvaç ilçesinin Kaşıkara bölgesinde düştüğünü, üç askerin şehit olduğunu açıkladı. Şehitlerden Ömer Faruk Arlı’nın (38) Kütahyalı olduğu öğrenildi.

Isparta Valisi Şehmus Günaydın, eğitim uçuşu yapan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçağın Isparta’nın Yalvaç ilçesinin Kaşıkara bölgesinde düştüğünü, üç askerin şehit olduğunu açıkladı. Şehitlerden Kıdemli Teknisyen Başçavuş 38 yaşındaki Ömer Faruk Arlı’nın da şehit olduğu öğrenildi.

Vali Günaydın,yaptığı açıklamada, Yalvaç’ın Yukarı Kaşıkara Köyü yakınlarında eğitim uçuşu yapan uçağın henüz belirlenemeyen nedenle düştüğünü belirtti.

Günaydın, “Maalesef 3 şehidimiz var. Bu eğitim uçağının ne şekilde düştüğüne dair bilgi henüz yok. Türk Hava Kuvvetlerimizden bir helikopter de olay yerine intikal etmiş durumda. Zaten biz de bu bilgileri kendilerinden aldık. Milletimizin başı sağ olsun.” diye konuştu.

Askeri yetkililer, şehidin annesinin yaşadığı Meydan Mahallesi’ndeki evine acı haberi ulaştırdı. Evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenilen şehidin Emet’in Örencik köyünden olduğu ifade edildi.