HALK MEMNUN MU ?

Seçimler zamanında 2019 da mı olur, erken seçim mi olur bilemeyiz ama 2018’i daha gergin geçireceğimiz şimdiden belli.

Hiç huzurlu bir ortam görmediğimiz bölgemizde, her zaman ki gibi ABD’nin de kışkırtmaları ile ortam son derece gergin ve günden güne kötüye gidiyor. Bölgemiz ateş hattındayken bizim her konuda tek yumruk olmamız gerekiyor.

Mümkün mü ?

Sabah kalkıyoruz televizyon kanallarımız flaş haberleri veriyor. ‘FLAŞ’ ne demek bilmiyoruz bildiğimiz şöyle FLAŞ Amerikanca yani İngilizce. Adamlar her yerimize girmiş ki haberlerde de onların dilini kullanıyoruz.

Eğer ortada bir FLAŞ varsa, İstanbul’a ya kar tozacaktır, ya yağmur yağacaktır.

Sonra Müge Anlı serileri başlıyor.
Gelin kocasını aldatmış cinayet var. Cinayete ailede herkes ortak. Az sonralara kalan gerçekler derken haber saatleri başlıyor.
Tüm kanallar ortak yayında,

Cumhurbaşkanı konuşuyor. (Pazar dahil her gün)… 2 / 3 saat boyunca Eeey Amerika ile başlıyoruz Avrupa ya da bir ey çektikten sonra İçerdeki CEHAPE ye çatıyoruz. Fetocü, PEKAKALI ve akılda kalmayan bir sürü harften oluşan terör ortakları ile ülkeyi bölmeye çalışan küfür ve hakaretler ederek, CEHAPE yi de CEHAPE leride yerden yere vurduktan sonra el birliği ile alkışlıyoruz.

Hükümetin başbakanı bakanları da saatlerce fetö ve muhalefete söverek akşamı yapıyoruz.

Akşam MEHAPE nin genel başkanı çıkıyor. Saatlerce konuşuyor. Arada bir sağ elini şöyle bir sallıyor. Normal ifadeleri bile heyecanlanarak bağırarak anlatıyor ki daha fazla alkış alsın ve sağ elin sallanmasıyla alkış kopuyor.

Sonra CEHAPE lideri elinde dosyalarla çıkıyor. Birkaç kanalda O’nu da söverken izledikten sonra lanet olsun deyip sosyal medyamızı açıyoruz.

Orada da televizyonlarda göremediğimiz ablayı görüyoruz. İYİ parti ye fetöcü diyen şerefzidir diye diye bağırıyor.
MEHAPE liler ablaya ve ablacılara saldırıyor.

Saldıran saldırana…

Bizim kavgalarımızdan Trump memnun uçak satıyor. Putin memnun füze satıyor. Sırplar bile memnun et satıyor.

Ey siyasiler, şu halka bir sorun bakalım.

Halk gerçekten bu kavgalardan memnun mu ?