Yaralı halde bulduğu atmacayı Milli Parklara teslim etti

İlçemizde bir esnaf evinin avlusunda bulduğu yaralı atmacayı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü yetkililerine teslim etti.

İlçemizde esnaflık yapan fotoğrafçı İlhan Kara, evlerinin yakınında bulduğu yaralı atmacayı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Kütahya Şubesi Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim etti. Atmaca’nın burada tedavisi yapılacak, iyileşince doğaya salınacak.

Yaralı Atmaca, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne teslim edildi.

İlhan Kara, Orman Bölge Müdürlüğü’ne telefon ederek yardım istedi. Milli Parklar Müdürlüğü memuru Kamil Bayir yaralı atmacayı Domaniç’e gelerek teslim aldı.

Atmacayı nasıl buldukları hakkında bilgi veren İlhan Kara “Atmaca’yı yaralı halde evimizin önünde bulduk. Yemek ve su verdim. Kaçmıyordu ama çok da kendisine yaklaştırmıyordu. Uçamıyordu, kanadından vurulduğunu fark ettim. Bir insan keyfi olarak bir hayvanı neden vurur anlamıyorum. Neyse ki durumunda ciddi bir şey yok, kanadının altından yaralanmış. İnsanları bu konuda daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Onlarda bir can. Milli Parkları aradım ve teslim etti. Umarım biran önce iyileşir ve doğaya salınır ” dedi.