İlçe Özel İdare Müdürlüğü 2017 Faaliyetleri

* Köylerimize daha etkin hizmet edebilmek için Köylere Hizmet Götürme Birliğimize bir Hidromek marka kepçe alınmıştır.

* İlçe Özel İdare müdürlüğümüz bünyesinde bulunan kepçe ve kamyon ile köy muhtarlarımızın talepleri doğrultusunda içme suyu ve kanalizasyon kazısı, inşaat çalışmaları, parke taşı düzenleme çalışmalarında yaklaşık 2800 saatlik çalışma yapılmıştır.

* Köylerimizde parke taşı çalışmalarında tesviye kumu olarak yaklaşık 500 Ton dağ kumu ve stabilizi çekilmiştir.

*İlçemize bağlı 30 köyümüzde toplam 400 adet çöp konteynırı dağıtılmış olup, köylerimizde ve piknik alanlarında çöp toplama hizmetimiz aksatılmadan devam etmektedir. 2017 Yılı içinde 850 ton çöp toplanmıştır.

* İlçemizde bulunan İlkokul ve Ortaokul okulları küçük bakım ve onarımı, kırtasiye ve kömür alımı için 238 bin TL İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına ödeme yapılmıştır.

2017 Yılında KÖYDES ve İl Özel İdaresi Programı kapsamında;
*Aksu köy grup yolu 5 km birinci kat sathi kaplama, Domur köy yolu 1.5 km birinci kat sathi kaplama, Çamlıca – Yeşilköy grup yolu 5 km birinci kat sathi kaplama, Erikli grup yolu 1 km birinci kat sathi kaplama yapılmıştır.

* 6 km Erikli köy grup yolu ile, 4 km Sarıot Karamanlar arası yollarda stabilize kaplama yapılmıştır.

* Çokköy 100 m³ Su Depo Yapımı ve köy içi su – kanalizasyon şebekesi yenilenmesi, Durabey-Bahçelievler mah. İçme Suyu Şebeke Hattı Yapımı, Çarşamba-Güney Köyleri Taksimat Deposu Yapımı ve içme suyu fizyolojik arıtma tesisi yapımı, Çarşamba Köyü Depo Onarımı ve Şebeke Hattı Yapımı, Güney Köyü İçme Suyu İsale Hattı Onarımı, Güney Köyü 100 m³ Su Deposu Onarımı, Saruhanlar Köyü 100 m³ Su Deposu Onarımı, Karaköy İçme Suyu İsale Hattı ve fizyolojik arıtma tesisi yapımı, Çamlıca köyü fizyolojik arıtma tesisi yapımı, Fırhanlar Köyü İçme Suyu İsale Hattı Yapımı, Bükerler Köyü İçme suyu Sondaj Yapımı İşleri tamamlanmıştır.

* Kozcağız Köyümüze 250 Kişilik Foseptik Yapımı tamamlanmıştır.

* Çarşamba Köyü Camisine umumi WC, Abdesthane ve gasilhane yapılmıştır.

* Çarşamba köyü tören alanı aydınlatma ve elektrik tesisatı işleri yapılmıştır.

* İlçe Halk Kütüphanesi yıkılarak yeniden yapılmıştır.

* Köylerimizde 20 bin metrekare beton parke taşı döşemesi ile beraber ihalesi yapılarak Çamlıca Köyü, Çarşamba Köyü, Çokköy, Durabey, Güney Köyü, Karaköy, Küçükköy, Saruhanlar Köyü, Fıranlar Köyü, Tıraz Köyü, Yeşilköy, Muratlı Köyü, Sarıot Köyülerine döşenmiştir.

* Ayrıca 2017 yılında 1 köyümüze çocuk oyun parkı, 1 köyümüze su tankeri, içme ve kanalizasyon hatları için borular, İçme suyunda kullanılmak üzere klor, çok amaçlı salon ve köy konakları için inşaat malzemeleri, sandalye ve masa gibi eşyalar, mezarlık ihata duvarları için inşaat demiri ve hazır beton, imam evleri ve camiler için pvc kapı, pencere, fayans, yapıştırıcı, boya, ısıtıcı gibi malzeme verilmiştir.

* Ayrıca İlçemizde bulunan Kamu kurum ve kuruluşlarına malzeme yardımında bulunulmuştur.

* Her yıl düzenlenen Hayme Ana’yı Anma ve Göç Şenlikleri İl Özel İdaresinin maddi desteği ve Köylere Hizmet Götürme Birliğinin organizasyonu ile yapılmaktadır.