Domaniç İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü 2017 Yılı Faaliyet Raporu

1-İlk Ders Hayme Ana ‘da: Okullların açıldığı gün Öğrencilerimizde kendi tarih bilinçlerini uyandırmak, sahip oldukları gelenek, görenek ve zengin kültür mirasının farkına varmalarını sağlamak amacıyla ortaokul ve liselerde ilk dersimizi Domaniç Çarşamba Köyü’nde bulunan Hayme Ana Türbesi’nde yaptık.
2-Satranç Turnuvası: İlçemiz okulları arası düzenlenen Satranç Turnuvasına toplamda 120 öğrencimiz katılmıştır. Yarışma ilkokullar, ortaokullar ve liseler olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenmiştir.
3-Mangala Turnuvası: İlçemiz okulları arası bu yıl ikincisi düzenlenen Mangala Turnuvasında toplam 90 öğrenci katılmıştır. Yarışma ilkokullar, ortaokullar ve liseler olmak üzere üç ayrı kategoride düzenlenmiştir.
4-HAYMATO (Hayme Ana Matematik Olimpiyatları) : Müdürlüğümüze bağlı ortaokul öğrencileri arasında yapılan matematik yarışmasıdır. Amacı sayısal dil olan Matematik alanına ilgi çekmek ve matematiği sevdirmek. Her okul beşer öğrenci ile katılmıştır. 40 Matematik sorusu sorulmuştur.
5-“Okuyarak Yarışalım, Yarışarak Öğrenelim Kitap Okuma Yarışması-3” Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz, Kitap Okuma Yarışması, ortaokul ve lise öğrencileri ile ilçemizdeki bütün öğrenci velileri arasında kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak ve kitap sevgisini geliştirmek amacıyla gerçekleştirilmiştir.
6-Bilgi ve Kültür Yarışması: İlçemiz okulları arası düzenlenen Bilgi Yarışmasında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz katılmıştır.
7-İstiklâl Marşı’nın On Kıtasını ve Mehmet Akif ERSOY’un Şiirlerini Ezbere En Güzel Okuma Yarışması: İlçemiz okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve liseleri arasında düzenlenmiştir.
8-Kahramanlık Konulu Şiir Dinletisi:İlçemiz okullarının katılımı ile Kahramanlık konulu şiir dinletisi Belediye Konferans Salonunda düzenlenmiştir.
9-Voleybol Turnuvası: İlçemiz Ortaokul ve Liseler arasında voleybol müsabakaları düzenlenmiştir.
10-Futbol Turnuvası: İlçemiz Ortaokulları arasında futbol müsabakaları düzenlenmiştir.
11-Masa Tenisi Turnuvası: İlçemiz ortaokul ve liseler arası masa tenisi müsabakaları düzenlenmiştir.
12-TÜBİTAK Bilim Fuarı: İlçemiz Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Şehit Muhammed Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğünce TÜBİTAK Bilim Fuarı düzenlenmiştir.
Çukurca ŞVS Ortaokulu, Çamlıca Ortaokulu ve Vakıfbank 50.Yıl Ortaokulun’da Boğaziçi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Kulübü tarafından okulumuzda Bilim Otobüsü etkinliği gerçekleştirildi.
13-İl Bazındaki derecelerimiz :Domaniç Ortaokulu Folklor yarışmasında il de birinci Kuşadası’nda yapılan bölge yarışmasında ise üçüncü olmuşlardır.
14- Mesleki Eğitim Tanıtımı: Domaniç Çok Programlı Anadolu Lisesinde okulda bulunan bölümler hakkında sivil toplum örgütlerinin de katıldığı bir mesleki eğitim tanıtım toplantısı düzenlenmiştir.
15-Okul Öncesi Sergisi: Devlet Ana Anaokulu ve köy okullarımızın anasınıflarının katılımlarıyla, Cumhuriyet meydanında bulunan parkta okul öncesi sergisi gerçekleştirildi.
16-Okul Öncesi Yürüyüşü: Devlet Ana Anaokulu ve köy okullarımızın anasınıflarının ve velilerin katılımıyla ilçe merkezinde okul öncesi yürüyüşü düzenlendi.
17-Okul Gezileri: Hisar İlkokulu öğrencileriyle Konya gezisi düzenlemiş ve Konyaspor-Bursaspor maçına Konyaspor’un davetlisi olarak katılmıştır. Hisar İlkokulu bu yıl Afyonkarahisar Ahmet Yesevi İlkokulu ile kardeş okul olmuş ve öğrenciler Afyon ve Domaniç’te bir araya geldiler. Çukurca ŞVS Ortaokulu TEOG’da başarılı olan 8. Sınıf öğrencilerini İstanbul gezisi ile ödüllendirdi. Ayrıca ilçemiz Çamlıca Ortaokulu’na kardeş okulu İstanbul Bakırköy Ataköy Cumhuriyet Anadolu lisesi ziyarette bulunmuştur. Hisar İlkokulu İşitme Engelliler Okulu’na ve Kütahya Sevgi Evlerine sosyal sorumluluk gezileri düzenledi.
18-Ödül Töreni :Yıl boyunca yaptığımız sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerde dereceye giren öğrencilerimize İlçe Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törenle ödülleri verildi.