Domaniç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü 2017 Yılı Faaliyetleri

Domaniç Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce 2017 Yılında Mesleki Kurslar İle Sosyal Kültürel Kurslar olmak üzere 2 alanda kurslar düzenlenmiştir.
Nerede ve Ne Zaman Değil, Her Yerde ve Her Zaman Eğitim sloganıyla yola çıkan Halk Eğitimi Merkezi 2017 yılında Merkez bünyesinde Mesleki Kurslar Alanında 1 adet Arıcılık, 6 adet Bilgisayar Kullanımı, 1 adet Küçük – Büyük Baş Hayvan Kesimi (Kurban Kesimi), 1 adet Dolgu Oyuncak Bebek Yapma, 1 adet Fadime Bebek Yapımı, 1 adet Tığ Örgü Çanta Yapımı, 1 adet Yatak Örtüsü Tekstili Hazırlama, 2 adet Saç Bakımı Ve Yapımı, 1 adet Hasta ve Yaşlı Bakımı, 5 adet Gıda ve Su Sektöründe Çalışanlar İçin Hijyen Eğitimi, 2 adet Katı Yakıtlı Kalorifer Ateşçisi kursu açılmıştır. Açılmış olan toplam 22 kurstan kursu başarıyla bitiren 262 kursiyer belge almaya hak kazanmıştır.

Sosyal ve Kültürel alanlarda ise 29 adet Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında , 2 adet Uygulamalı Tiyatro, 3 adet Kuran-ı Kerim (Elifba) Okuma, 1 adet Okuma-Yazma I. Kademe, 16 adet Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi projesi kapsamında ,1 adet Kütahya Yöresi Halk Oyunları, 2 adet İşkur işbirliği ile Uygulamalı Girişimcilik kursu açılmıştır.