Domaniç Belediye Başkanlığı 2017 Faaliyetleri

2017 yılında Hisar Mahallesi 206-225. sokaklar, Hasantepe Mahallesi Önder Caddesi, Cezaevi yanı park ve Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesi, Domaniç Caddesi, 303-305-306-310-312. Sokaklar, düğün salonun da yaklaşık 20.000 m2 Beton Parke Taşı ve Beton Bordür iLe yol düzenlemesi işi yapılmıştır.
Yol yapım çalışmaları esnasında Su hatları, Kanalizasyon Hatları yenilenmiştir.
2017 yılı içerisinde 171 m2 kamulaştırma işlemi yapılmıştır.
Atık su Arıtma Tesisini aktif hale getirmek için Zafer Kalkınma Ajansı ile yapılan proje kapsamınsa Arıtma Tesisine Jeneratör, Havuzların İzolasyonu, Laboratuvar kurulması, Aydınlatma işi, Yürüme yolları ve çevre düzenlemesi, Tel çitlerin bakımı ve komple motor ve pompaların bakımı yapılarak tesis aktif hale getirilmiş ve tesis çalışmaktadır. Ayrıca Çevre izin belgesi alınması için girişimlerde başlamıştır.
2017 yılı içerisinde 12 adet Yapı Ruhsatı, 18 adet Yapı Kullanma İzin Belgesi, 13 adet parselasyon işlemi, 13 adet İmar çapı ve 6 adet Yanan Yıkılan Yapı formu düzenlenmiştir.
2017 yılı içerisinde ilçemize yeni yatırımcılar gelmesi için Belediyemiz ce gerekli kolaylıkları sağlanmaktadır.
Çevre Şehircilik Bakanlığından bir adet hibe vidanjör istenmiş ve talebimiz uygun görülmüştür. Araç 2018 Ocak sonuna kadar teslim alınacaktır.
İçme suyu ishale hatlarının bakımı yapılmış ve Ayıdaşı mevki ve Sarıot alanında yenileme çalışmaları yapılmıştır.
Su depoları eski ve yetersiz olduğundan İller Bankasına (SÜKAP % 50 hibe) müracaat edilmiş ve yeni su deposu yapılması için girişimler başlamıştır.
Park bahçelere koyulmak üzere 17 adet kamelya yapılmış ve yerlerine koyulmuştur.
3 adet oyun grubu alınmış ve Karacevizler parkı Çevre yolu altı ve Mustafa Yıldız parkına koyulmuştur.
Mezarlık bakımları ve ağaç budamaları yapılmıştır.
İlçemize Doğal gaz gelmesi için bütün yetkili kurumlara müracaat yapılmıştır.

Cenaze taşıma aracı ile ilçe merkezi ve köylerin bütün ihtiyaçları karşılanmıştır.
Belediyemiz gerek yaz aylarında sineklere karşı ilaçlama, yabancı ot ilaçlaması, toz oluşmasını önlemek için sokakların yıkanması, Kış aylarında karla mücadele de vatandaşlarımızın ferahı için çalışmaya devam etmektedir.