Taramanızı yaptırmayı unutmayın!

Kütahya İl Sağlığı Müdürlüğü KETEM ekipleri mobil mamografi aracı ile 40-69 yaş arası kadınlara yönelik meme kanseri taraması yapılacak.

Domaniç İlçe Hastanesi tarafından 15 Ocak-22 Ocak ve 29 Ocak 2018 Pazartesi günleri Domaniç İlçe Hastanesi bahçesinde 40-69 Yaş arası bayanlara Mamografi çekilecektir.

Kütahya İl Sağlığı Müdürlüğü ve Domaniç İlçe Hastanesi ile ortaklaşa yapılan meme kanseri taraması için belirtilen günlerde İlçe ve köylerde yaşayan vatandaşların hastane bahçesinde bulunmaları gerekmektedir.

Domaniç İlçe Hastanesi Başhekimi Ayşe Karalar Baran, 40-69 yaş bayanları 15 Ocak, 22 Ocak ve 29 Ocak 2018 Pazartesi günlerinde Domaniç İlçe Hastanesi Bahçesinde yapılacak ve ücretsiz hizmet verecektir.

Kanserin önlenmesi, erken tanı ve tarama faaliyetlerini ön plana çıkartarak tarama oranlarının etkin düzeylere ulaşmasını ve halkın katılımını artırmayı amaçlayan, Mobil Mamografi Aracında sağlık personeli eşliğinde 40-69 yaş arası kadınlara mamografi cihazıyla; meme kanseri taraması yapılacağını belirtti.