MHP’DE 2018 öncesi büyük buluşma

MHP Domaniç İlçe Başkanlığının organize ettiği ve Domaniç Sarıot Köyünde gerçekleşen 2018 Vizyonu ve Misyonumuz başlıklı istişare toplantısı büyük bir katılım ile gerçekleşti. Toplantıya MHP Kütahya İl Başkanı Ferhan Yıldırım ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere, Domaniç Belediye Başkanı Sayın Sahvet Ertürk,Kütahya MHP Merkez İlçe yönetim kurulu üyeleri ,Tavşanlı MHP ilçe Başkanı Hasan AYDOĞAN ve yönetim kurulu üyeleri, Domaniç Ülkü Ocakları Başkanı İslam Yaman ve çok sayıda partili katıldı.

İstişare toplantıda ev sahipliği yapan MHP Domaniç İlçe Başkanı Halil İbrahim TÜRKMEN gazetemize yaptığı açıklamada,Türkiye zor bir dönemden geçmektedir. Önümüzde çok zorlu bir o kadar da çetin bi sürece giriyoruz. Bu anlamda kuruluşun toprağı Domaniçimizde il ve ilçe yöneticilerimiz ile birlikte olmak istedik. Bu birliktelikler başta Domaniç olmak üzere Kütahya ve çevre ilçelerimize yapılacak yatırımlar ve eksiklikleri gidermek için atılacak adımları değerlendirdik,diyen Başkan Türkmen açıklamalarına şöyle devam etti. Türk toplumunda istişarenin önemine dikkat çekmek ve kavramını günümüze taşımak amacıyla yaptığımız bu etkinlikleri “İstişare Toplantıları” diye adlandırmamızın nedeni günümüzde istişareye verdiğimiz önemin bir tezahürüdür.

İstişare de asıl hedef; Hakikatın gerçekleşmesi ,netleşip ortaya çıkmasıdır. İnsan başkalarını muhtaç bir varlıktır. İstişare de muhtaç olmadan gereğinin ortaya konulmasıdır. Hayatımızdaki önemli meselelerde daha çok ihtiyacımız olduğu bir gerçektir. İstişare; İsabetli görüşün,kararların ortaya çıkması için yapılır. O yüzdendir ki bizler, Sarıot köyünden başlattığımız bu toplantıları önümüzdeki günlere yayarak,İlçemiz merkezi ve tüm köylerinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bizleri bağırlarına basacak olan tüm gönüldaşlarımıza şimdiden şükranlarımızı sunuyoruz diyen Başkan Türkmen; Ayrıca Sarıot Köyümüzü bizler yıllar öncesinden Türklerin ana yurdu olan Ergenekon’a benzetmekteyiz. Nasıl ki asırlar öncesi, Ana yurt’ta yaşayan Türkler,bir bozkurt’un önderliğinde Ergenekondan çıkarak kutlu davalarını tüm dünyaya taşımışlarsa, bizlerde bu gün buradan hareketle davamızı yurdumuzun en ücra köşelerine kadar, taşımak arzusundayız. “Bizi izlemeye devam edin” MHP Domaniç İlçe Teşkilatı dün olduğu gibi bugünde ve yarında Domaniç için inisiyatif almaktan çekinmeyecektir. “Ne Mutlu Türk’üm Diyene” diyerek açıklaması tamamladı.