“Domaniç Açık Cezaevi, 2018 yatırım programına alınması için çalışmalarımız devam ediyor”

AK Parti Kütahya Milletvekilleri Mustafa Şükrü NAZLI, Vural KAVUNCU, İshak GAZEL ve Ahmet TAN’dan ortak basın açıklaması.

Kütahya Milletvekilleri gazetemize yaptığı ortak basın açıklamasında, ” Ülkemizin dört bir yanında adaletin tecellisi için özveriyle görev yapan bütün yargı mensuplarımızın, adliye ve cezaevi personelimiz ile avukatlarımızın daha nitelikli hizmet sunmaları için modern ve nitelikli hizmet binaları yapmayı önemsiyoruz. Geçtiğimiz yıl tamamlanarak hizmete açılan Tavşanlı Cezaevinden sonra şimdi de Domaniç ilçemizde Açık cezaevi ve Kütahya’da Adalet sarayı yapılması için Adalet Bakanımız ile görüştük.
Geçtiğimiz yıllarda planlanan ama yatırım programına alınamayan Domaniç cezaevimizin proje çalışmalarına önümüzdeki haftadan itibaren çalışmaların başlatılması için sayın bakanımız ilgili bürokratlara talimatı verdi. Domaniç ilçesi Hisar mahallesinde 70 dönüm arazi Adalet Bakanlığı adına tahsis edilmiştir. Proje çalışmasının tamamlanmasına müteakip inşaat yatırımına teklifi yapılacak. Yapılacak olan cezaevinde kalan hükümlü ve tutukluların da topluma kazandırılması kapsamında tarımsal üretim ve faaliyetlerde gerçekleştirilecek.
Kütahya merkezimizde ihtiyaç duyulan yeni adalet sarayı için proje çalışmaları tamamlandı. 2018 yılının ilkbaharında Resmi gazetede yayınlanacak olan yatırım programından sonra hızla uygulama ihalesi yapılacak. Böylelikle Kütahya için önemli iki yatırımı daha hayata geçirmiş olacağız.
Adalet sarayları tarafsız ve bağımsız yargımızın, bu yargı fonksiyonunda görevli adalet çalışanlarımızın ve insanımızın da beklediği bir hizmet standardıdır. İçindeki bütün birimlerin aktif ve rahat çalışabileceği, hemşerilerimizin de rahat ve hızlı hizmet alabileceği Adalet sarayımızda kamu hizmetlerinin standardını en üst noktaya çıkartacak ve adaletin tecellisini gerçekleştirmiş olacağız.
Cezaevimizin ve Adalet Sarayımızın yapılması için desteklerini esirgemeyen Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit GÜL’e ve Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Şaban YILMAZ’a teşekkür ediyor yeni yatırımlarımızın tamamlanana kadar takipçisi olacağımızı siz değerli Kütahya’lı hemşerilerimize ifade ediyoruz” ifadelerine yer verdi.