Çalınan Köpek Jandarma Ekipleri Tarafından Bulundu

Kozcağız köyünden çalınan av köpeği Jandarma ekiplerince bulundu.

Domaniç İlçesi’nin Kozcağız Köyü’nde yaşayan Ramazan Kader’e ait av köpeği bir hafta önce çalındı.

Köylü vatandaşların ve köpek sahibinin durumu jandarmaya bildirmeleri üzerine çalışma başlatıldı.

Edinilen bilgilere göre, sahibi tarafından gezmesi için serbest bırakılan Av Köpeği 16 plakalı bir araç bindirilerek götürüldü.

Görgü tanığı tarafından, plakasının başı ve ortasını alabilmesi neticesinde durum İlçe Jandarma Komutanlığına bildirildi.

Yapılan incelemeler sonucu köpek hırsızlarına ulaşıldı.

Köpek hırsızlarına ulaşan İlçe Jandarma Ekiplerinin telefon görüşmeleri sonucu çalınan köpek hırsızlar tarafından sahibine teslim edildi.

Kendisinin üç tane av köpeğinin olduğu hepsini küçük yaşlarından itibaren çok sevdiğini ve manevi olarak değerine paha biçilemeyeceğini belirten Ramazan Kader, Domaniç İlçe Jandarma ekiplerine teşekkür etti.

Ramazan Kader yaptığı açıklamasında, ““Küçüklüğünden beri büyütmüş olduğum köpeğimi gezmesi için bıraktığımızda yoldan geçen şahıslar 16 plakalı bir araç köpeğimi yakalamışlar. Köydeki vatandaşlarımızdan birisi köpeğin sahipli olduğunu söylediği halde köpeğimi araca bindirip götürmüşler. Bu nedenden dolayı Domaniç İlçe Jandarma Komutanlığına başvurduk. Kolluk Kuvvetlerinin yardımı ile aracın plakasına ve şahıslara ulaşıldı. Kolluk kuvvetlerimiz köpeği Domaniç Jandarma Karakoluna getirttiler. Av Köpeği olarak geçen köpeğimi jandarmadan teslim aldık. Boynunda şahsıma ait telefon numaram ve ismimin bulunmasına rağmen şahıslar bana ulaşmadıklarından dolayı manevi değerinin yüksek olduğu köpeğimi çaldıklarından dolayı o şahıslardan şikayetçi oldum” dedi.