YILBAŞINDAN SONRA…

Üretmeyen ülkemin tüketen insanları, yılbaşından sonra neler yaşayacak?

Bir kere yılbaşına kadar yüzde 99’umuz, 61 milyonla neler yapacağını planlayacak.

Yılbaşından sonra 4’e bölünen milyonlarla zengin olacak.

On binlerce insan, yılbaşı eğlencelerine katılırken, milyonlarca insan da televizyon karşısında yeni yıla girmenin sevinciyle coşacak.

Kimi sonradan görmeler, Katolik Hristiyanların 24 Aralıkta İsa’nın doğum günü için süsledikleri çamları, yılbaşı için süslerken, bir taraftan kurbana karşı çıkıp diğer taraftan yılbaşında hindi kesenlerimiz de elbette olacak.

Son yıllarda ki Mekke’nin kurtuluşu kutlaması, bu yılda devam eder mi bilemeyiz.

Cemaatler ve Saadet Partililerin başlattığı bu alternatif yılbaşı kutlamalarına son yıllarda ülkücülerde katılmış ancak geçtiğimiz yıl MHP liderinin sert tepkisine maruz kalmışlardı.

Neyse !

Milli Piyangodan umduğunu bulamayan ve hayal kırıklığıyla uyanan milyonlarca insan, 2018’e gözünü açtığında, onlarca yıldan beri olduğu gibi yeni zamlar ve yeni yasalarla karşı karşıya kalacak.

Zamlar ve cezalar can yaktıkça, İktidar yanlıları her ne kadar zamların ve cezalarının altında ezilseler de, Hükümetlerinin halkına layık gördüğü bu zamların doğruluğunu, kendi zekâ seviyelerine göre savunmaya çalışırken.

Muhalefettekiler, sanki eskiden yılbaşına zamsız giriyormuşuz da bu furya ilk defa bu hükümet döneminde başlamış gibi feryat figan edecekler.

Keşke herkes kendi partisinin yanlışlarına ‘yanlış’ diyebilse!

İktidar Partililer, zamlara muhalefetten daha çok muhalefet etse!

Muhalefettekiler, hükümete yeterince ve doğru muhalefet yapamayan ve son yıllarda her seçimi kaybeden partilerine muhalefet edebilse!

Keşke halk, kendini adam yerine koyup, adam gibi hakkını arayabilse!

Keşke halk, kendinin en büyük güç ve en büyük denetmen olduğunu görebilse!

Keşke yılbaşından sonra halk, bir biriyle akraba olduğunu hatırlayıp böl parçala yönet diyenlere tepkisini koyabilse!