DOMANİÇ VEFANIN ADIDIR

İnancım odur ki, Domaniç’in geleceği, birlik şuuruyla daha güzel olacak.

Vefa, görülen iyilikleri unutmama, iyilikte bulunanlara misliyle veya daha güzeliyle karşılık vermeye devam etmektir. Dua sonrası verilen sözIere, hayallere ihanet katmamandır. Vefa; öteIerin sonsuz mükafâtı karşısında, cehennemi hafife aImaman, ulvi güzellikIeri dünyaya satmamandır. Biz, Domaniç’e hizmet verenleri hayırla yâd eder, vefa duygusu gösteririz.

Kaymakam vekilimiz Yavuz Arslan’ın, İspanya’da verilecek dil eğitimi için ilçemizden ayrılmasının ardından, Yeni Kaymakamımız Tufan Bağır Gilan, 09 Kasım 2017 Perşembe gününden itibaren ilçemizdeki görevine başlamıştır.

Kaymakamımız Tufan Bağır Gilan, Domaniçli’nin gönüllerine taht kuran Bünyamin Karaloğlu’nun yaptığı ziyaretleri bütün hızıyla devam ettiriyor. Yani insanlarla iç içe. İnsanların ihtiyaç ve sorunlarını tespit ederek onlara yardımcı olup, ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor, aynı zamanda özürlü, hasta ve bakıma muhtaç kişileri de ziyaret eden bir kaymakamız daha oldu. Kaymakam dediğin halktan kopuk olmamalı zaten. Halkla iç içe olmalı. İletişim kanalları açık olmalı, halka çok yakın olmalı. Devletin sıcak elini ve sıcak yüzünü vatandaşa göstermeli. Domaniç’i makamından, kağıt üzerinden değil yerinde görmeli. Sahaya inmeli. Atıl durumda olan olmayan devlet imkânlarını halka aktarmalı. Bir o kadarda vefalı olmalı ki, şimdiden Domaniçlilerin ve şehit yakınlarının gönüllerinde yer aldı. Domaniç vefalıdır diyorum ya, sayın Kaymakamımız da şimdiden Domaniçli oldu bile.

Beni en çok mutlu eden konulardan birisi de; “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır .” üst yazısıyla Domaniç Kaymakamlığının internet sitesinden duyurduğu şehit köşesi haberiydi.

İlçemiz nüfusuna kayıtlı; İbrahim BOZBEY, Mehmet Emre ÇAKAR, Ramazan DALKIZ, Kadir KÖSE, Yurdagül OKUMUŞ, Veli SELÇUK, Halil İbrahim SOLMAZ, Efraim YILDIRIM, Nurettin YİĞİT dokuz kahraman şehidimizin ebediyete intikallerinin unutulmaması adına Kaymakamlığımız bünyesinde “ ŞEHİTLERİMİZ” köşesi oluşturulmuş. Bu köşenin ÇPL Okul Müdürü Oğuz Ali KATAĞAN, Öğretmenler; Ali ERDEMİR, Zeynep ELMA ve Öğrenciler; Tahsin KOCA, İbrahim GÜNGÖR, Feridun BÜBER, Yunus Emre SAĞLAM teşekkür ediyorum. Tüm şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun.

Kaymakamımız Tufan Bağır Gilan’ın ilçemizin kültürel değerlerine sahip çıkarak gerekli tanıtımları yapacağına inanıyorum. Sayın Gilan’ın atanmışlığını adanmışlığa çevireceğinin işaretlerini almaktayım.
Hoş geldiniz ilçemize kuruluşun toprağına, Domaniç’imize…