Ak Gençlik’ten Şanlı Ecdada Ziyaret

AK Parti Gençlik Kolları, Üni Ak Teşkilatı ve Ak Lise Teşkilatı, Domaniç gezisi gerçekleştirdi.

Tavşanlı Ak Parti Gençlik Kolları ve Domaniç Ak Parti Gençlik Kolları ortaklaşa düzenlediği Domaniç tarihi ziyaretli İlk olarak Hayme Ana’nın Türbesini ziyareti ile başladı.

Ak Gençler burada, Rehber Muharrem Şayin ile bilgilendirildi. Türbe de Dua eden grup, müzeyi ziyaret etti.
Daha sonrasında Ertuğrul Gazi’nin Büyük Oğlu Şehit Saru Batu Savcı Bey’in, mezarına ziyarette bulundu.
Ardından Tarihî Mızık Çamını ziyaret eden gençler, Ilıcaksu, Sarıkız Mesire Alanında da Çay eşliğinde dinlendi. Sarıkız Efsanesini dinlediler. Gezi, Domaniç İlçe Merkezi ziyaretiyle son buldu.

Gazetemize açıklama yapan Ak Parti Domaniç Gençlik Kolları Başkanı Anılcan Açıkgöz, “Ak Parti Gençlik Kolları olarak, Ak Parti İlçe Başkanımız Ahmet Özoğul’un liderliğinde, Tavşanlı Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Syn Ahmet Kazım Aydın ve teşkilatını dirilişin topraklarında Ağırladık. Programımız Hayme Ana türbesi ziyaretiyle başlayıp, Şehit Savcı beyin kabrinin ziyareti ve Domurköy Mızıkçamı ziyaretiyle devam edip, Ilıcaksu mesire alanındaki istişihare toplantısıyla son buldu. İlçemizin Tarihi ve Kültürel yerlerini tanıtım ve sunumu yapılarak misafirlerimizi uğurladık. Bu organizasyonda başta Çarşamba Köyü Muhtarımız Selim Uyar ve Hayme Ana Dernek Başkanımız Mesut Sönmez’e ve değerli Köy halkımıza misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz” dedi.

Gezi programına Tavşanlı İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Kazım Aydın ve yönetimi, Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, Domaniç İlçe Gençlik Kolları Başkanı Anılcan Açıkgöz ve yönetimi katıldı.