Yeşilyaprak, ‘Haklı mücadelemizin sevinci içerisindeyiz’

Enerji İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeşilyaprak gazetemize yazılı basın açıklamasında bulundu.

Enerji İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yeşilyaprak yaptığı yazılı basın açıklamasında,
“Saygı değer vatandaşlarımız ve emeğinin, ekmeğinin peşinde koşan ve bunlara destek olan değerli yöneticilerimiz.
Bilindiği üzere yıllardır ülkemizin kanayan yarası olan kamuda taşeron çalışanları, 4/C, Belediye ve İl Özel İdarelerinde çalışmakta olan, gerek geçici gerekse mevsimlik işçilerimizin sürekli olarak çalışmaları konusunda sayın Cumhurbaşkanımız 05.11.2017 tarihinde bir açıklama yapmış ve konu ile alakalı tüm kurum ve kuruluşlarda çalışanların haklarının artık daimi olarak verilmesini sağlamıştır.
Bizde Enerji İş Sendikası ve Hak-İş Konfederasyonu olarak yaklaşık dört yıldır bu hakların çalışanlara verilmesi konusunda haklı mücadelemizi geçerli sebeplere dayandırarak devletimize izah etmiştik. Bizde sendikalar olarak bunu kazanmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu çalışma iş güvencesi ve çalışma barışının sağlanmasında çok önemli bir çalışmaydı.
Buradan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’a, eski bir sendikacı ve çalışma arkadaşım olan Çalışma Bakanımıza Sayın Jülide Sarıeroğlu’na, Hak-iş konfederasyonu Genel Başkanı sayın Mahmut Arslan’a, Enerji-İş Sendikamızın değerli Genel Başkanı Sayın Mahmud Altunsoy’a, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin tüm Bakan ve Milletvekillerimize ve hükümetimize şahsım ve sendikam adına şükranlarımı sunuyor, tüm çalışanlara hayırlı olmasını diliyorum” dedi