Çukurcalı öğrencinden yine örnek bir davranış

Çukurcalı Üniversite öğrencisi Enes Tutuk Afyonkarahisar Yeşilyol caddesinde farkındalık yaratmak için ‘Sizden bir tebessüm isteyebilir miyim?’ sloganıyla bir eylem gerçekleştirmişti. Şimdi ise ‘Evlatlarınızı “Görev değil, gönül bağı” ile yetiştirin!’ etkinliği düzenledi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları öğrencisi Enes Tutuk Afyonkarahisar’da, “sizden bir tebessüm isteyebilir miyim?” etkinliği ile Enes Tutuk hem gülümsemiş hem gülümsetmişti.

Vatandaşlar ise Tutuk’a sarılarak, gülümseyerek destek vermişti.

Şimdi ise gazete 3’ün yaptığı habere göre, Afyonkarahisar Merkez Kışlacık Köyü İlkokulu’nda “Görev değil gönül bağı!” etknliği düzenledi. Proje kapsamında veliler öğrencilere sürpriz yaparak okul çıkışında öğrencilerini almaya gittiler.

Projeyi gerçekleştiren Tuluk’a göre teknolojinin gündelik hayatımızı dahi esir alır hale geldiği günümüzde, aile ilişkilerimiz başta olmak üzere tüm ilişkilerimizi görev olarak değil gönül bağı kurarak gerçekleştirmemiz gerekiyor.

“GÖREV VE SORUMLULUK OLARAK GÖRMEK YERİNE KENDİ CANLARI VE KANLARI OLDUĞUNU HATIRLASINLAR!”

Tutuk, ailelerden ve öğrenci velilerinden önemli bir ricada bulundu: “Ailelerden isteğimiz, çocuklarının isteklerini, ihtiyaçlarını görev veya sorumluluk olarak görerek değil de kendilerinin canı kanı olduğunu bilerek yerine getrinler. Çocuklarını görev ve sorumluluk yapmak zorundayım şeklinde davranarak değil de gönül bağı ile yetiştirsinler” dedi.