Çukurca su depoları faaliyete geçti

Çukurca Belediyesi tarafından Beldeye yapılan 600 tonluk su deposu tamamlanarak faaliyete geçti.

Çukurca Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl yapımına başlanan, 400 tonluk depo Çukurca’ya, 200 tonluk depo ise Ilıcaksu ‘ya yapım inşasına başlanmıştı. Mevcut Ilıcaksu ‘da 80 tonluk ve Çukurca’da 100 tonluk su deposu bulunuyor yeni depoların tamamlanmasının ardından 280 tonluk depo Ilıcaksu, 500 tonluk Çukurca’da toplamda 780 tonluk su deposu ile vatandaşların su ihtiyacını karşılayacak. Tamamlanan depolar yapılan incelemeler ve temiz raporunun ardından vatandaşların hizmetine sunuldu.

Çukurca Belediye Başkanı İlyas Tosun Gazetemize yaptığı açıklamasında, “Bir yıldır üzerinde çalıştığımız projemizi aşama aşama başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün altyapı projemiz kapsamında bulunan su depolarını da tamamlamış ve vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın sevinci içerisindeyiz. Son sistem ve otomasyonun bulunan su depolarımız halkımıza hayırlı olsun.
Mevcut su depolarının yerine yeni depoların yapılması için gerekli hazırlıkları yapmıştık. Ekiplerimiz depolara giden bağlantı şebekelerini ana hatlara bağladıktan sonra. Yeni depolar ile birlikte daha uzun yıllar ihtiyaca cevap verecek şekilde tamamlandı. Yapılan inceleme ve raporların ardından faaliyetlerine başlamıştır. Başlattığımız bu çalışmalar sırasında ister istemez bazı sıkıntılarla karşılaştık. Depoların ve şebekelerin yenilenmesi sırasında zaman zaman kesintiler, aksaklıklar meydana geldi. Bizler, yaşanacak sorunları en kısa sürede çözüme kavuşturmak için gerekli tedbirleri alarak hizmetimiz tamamladık. Yaşanan sıkıntılardan dolayı belde halkımdan özür diliyorum. Vatandaşlarımızdan ricamız yapılan bu hizmetleri korumaları. Son orman yangınında tekrar suyun değerini anladık. İnşallah bu depolar ile uzun yıllar beldemize hizmet verecektir” dedi.