Özoğul, ‘Kırık Göledi ile birlikte toplam 68 bin 380 dekar alan sulanacak’

Domaniç’te planlanan, tamamlanan ve ihale aşamasında bulunan göletlerin tamamlanmasının ardından 68 bin 380 dekar alan sulanacak.

İlçeye yapılması planlan Göletlerden Çukurca, Çamlıca, Yeşilköy, Domur, Pazaralanı göletlerinin ardından Kırık göledi ile ilgili de çalışmalar başlatıldı.

Domaniç Kırık Göletleri Planlama Raporu ve Proje Yapımı Danışmanlık Hizmet Alımı danışmanlık hizmeti işi için 20 Aralıkta ihalesi yapılacak.

Kırık Göledi, su ölçümleri tamamlandı.

Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, “Domaniç’te göletlerimiz tamamlandığında 68 bin 380 dekar sulayacak göletlerimiz olacak. Kırık Göledimizin 20 Aralıkta Proje Yapımı Danışmanlık Hizmet Alımı danışmanlık hizmeti ihale ilanı yapılacak inşallah bu göledimizde ihale aşamasına gelecek.
Göletlerimiz, Çukurca Göleti, temelden yüksekliği 36 metre 7 bin 310 dekar alanı sulayacak, toplam 14 milyona mal oldu ve bitti su tutmaya başlıyor, Çamlıca göledi, temel yüksekliği 52 metre, daha büyük bir gölet 13 bin 970 dekar alanı sulayacak. 27 milyona mal olacak %30 oranında tamamlandı. Domur Göledi 42 metre yüksekliğinde 11 bin 640 dekar alanı sulayacak ve ihale aşamasında her şeyi tamamlandı yeni yılda ihalesi yapılacak. Pazaralanı göledi, bu gölet son derece önemli bölgede yaşayan vatandaşlarımızın içme suyunu karşılayacak. Sadece tarımsal sulama değil içme suyu olarak ta kullanılacak olan bu gölet, 75 metre yüksekliğinde, 4 bin 810 dekar alanı sulayacak ve 1 milyon 130 m3’te yılda su tutma kapasitesine sahip olacak. Şu anda ana raporu bekleniyor, rapor geldikten sonra ihale aşamasına gelecek. Yeşilköy barajı, 48 metre gövde yüksekliği, 6 bin 280 dekar alanı sulayacak ve ihale aşamasına geldi. Kırık Göledi ile ilgili çalışma, planlama aşamasında su ölçümleri yapıldı. 25 bin dekar alanı sulayacak planlama çalışmaları yapılacak” dedi.