KUDÜS, ARAKAN, FİLİSTİN…

Kudüs, Arakan, Filistin…

Çilekeş Müslümanların son günlerdeki derdi Kudüs (MÜ !?)…
Dün de Arakan’mıydı, Filistin’miydi?

Vallahi de değil billahi de değil.

Neden mi değil?

İslam dini kaç yaşında ?
Hz. Muhammed’in doğumundan yola çıkarsak 1445. Hz. Muhammed’den önce kim vardı. Hz. İsa ve Hıristiyanlık 2000 yaşında ?
Ondan önce Hz. Musa ve Yahudilik 4 bin yaşında. İnsanlık kaç yaşında ?
2 yüz bin yıl öncesine ait iskeletlerin bulunduğu haberlerine çok şahit oluyoruz. Milyar yıl diyen de var, Milyon yıl diyen de var. Sonuç itibarıyla Hz. Musa’dan binlerce yıl önce de insanlar vardı…

Bilgisayarınızda dinler haritasını açın. Dünyanın büyük bir bölümü Hıristiyan, İkinci büyük din İslam, sonra Budistler, Hindular. Uzak Asya da hiçbir dine bağlı olmayan koca koca ülkeler, Güney Afrika da Kabile dinlerini haritada göreceksiniz.

Yok yok Yahudiliği unutmadık. Sadece haritada görünmüyor. Ancak görüntüyü büyütürseniz Arap yarım adasının için de, toplu iğne büyüklüğünde, 1948 de devlet olmuş. 13 milyon nüfusuyla mini minnacık bir İsrail devleti var. İşte Yahudiler de orda yaşıyor.
Anamızı ağlatan kanımızı emen, bizi inim inim inleten tüm bunları yapabilmek için de bizi bölüp parçalayan yöneten İsrail işte orda.

Bizde bu miskinlik, bu salaklık, bu aptallık varken, biz İnandığımızı iddia ettiğimiz Kuran’dan bu kadar kopmuşken ne Arakan’ı ne Kudüs’ü be !!!

Ölülere okuyup üflediğini kazanılan sevabı da dağıta dağıta bitiremediğini Kuran bakın ne diyor :

Diyanet İşleri:
ALİ İMRAN 103

Hep birlikte Allah’ın ipine (Kur’an’a) sımsıkı sarılın. Parçalanıp bölünmeyin. Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani sizler birbirinize düşmanlar idiniz de O, kalplerinizi birleştirmişti. İşte O’nun bu nimeti sayesinde kardeşler olmuştunuz. Yine siz, bir ateş çukurunun tam kenarında idiniz de O sizi oradan kurtarmıştı. İşte Allah size ayetlerini böyle apaçık bildiriyor ki doğru yola eresiniz.

Diyanet İşleri
EN AM 159
Şu dinlerini parça parça edenler ve kendileri de grup grup ayrılmış olanlar var ya, (senin) onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi ancak Allah’a kalmıştır. Sonra (O), yapmakta olduklarını kendilerine haber verecektir.