Elinizdeki Öğrenciye Sahip Çıkın

Domaniç’in sorunlarına ortak çözüm üretebilmek için ilk defa 2 Kasım da bir araya gelen Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, CHP İlçe Başkanı Temel Ergün, MHP İlçe Başkanı Halil İbrahim Türkmen, SP İlçe Başkanı Numan Yaşar, Domaniç Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yiğit ve Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bülent Gül ile birlikte 7 Aralık 2017 Perşembe günü Domaniç Kaymakamı Tufan Gilan Başkanlığında, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören’i makamında ziyaret ederek Meslek Yüksek Okulumuzun sorunlarını masaya yatırdılar.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörlük makamında gerçekleşen toplantıya Saadet Partisi İlçe Başkanı Numan Yaşar işlerinden dolayı katılamazken, MHP İlçe Teşkilat Başkanı Halil İbrahim Türkmen’in yerine ise Başkan Yardımcısı Selim Kayabaşı katıldı.

Oldukça sıcak bir ortam da yapılan görüşmede Rektör Prof. Dr. Remzi Gören, “ Son tercihler de ülke genelindeki malum nedenlerden dolayı çok okulumuz yeterince öğrenci alamadı. Domaniç’te bunlardan biri. Üniversitemizde 57 bin öğrenci var. Bize en çok öğrenci Bursa’dan geliyor. Bursa’ya en yakın ilçe Domaniç. Domaniç’in Bursa’dan gelecek öğrenciler için tercih edilmesi ise tamamen sizin elinizde. Elinizdeki öğrenciye sahip çıkarsanız. Onlara her konuda yardımcı olursanız. Var olan öğrenciler gelecek öğrenciler için referans olacaklardır. Mevcut şartlarda Domaniç’e yeni bir bölüm açmamız mümkün görünmüyor. Nüfus itibarı ile de 4 yıllık fakülte açmamız zaten söz konusu değil. Bu yıl ki sorun yakında çözülecek gibi duruyor. Gelecek yıldan itibaren yeni bir hareketlilik bekliyoruz. Ata Yadigârı Doğuşun Toprağı Domaniç bizim için önemlidir ve Hayme Ana Meslek Yüksek kulumuzun varlığını korumak, geliştirmek hepimizin görevidir. El birliği ile okulumuzu daha iyi yerlere getireceğiz inşallah” dedi.