CHP kurultayına gözyaşları damgasını vurdu

Domaniç Cumhuriyet Halk Partisi, Olağan Genel Kuruluna gözyaşları damgasını vurdu.

Yeniden Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Başkanlığına seçilen Temel Ergün’ün ağlayarak yaptığı duygusal konuşma, salonu gözyaşlarına boğarken, Parti Yöneticilerinden Onur Kaçmaz’ın partiye emek veren ve hayatını kaybedenlere yönelik yaptığı selamlama konuşması hıçkırıkların yükselmesine neden oldu.

Eski CHP İlçe Başkanlarından Ramazan Öztürk’ün dakikalarca ayakta alkışlanan Şehit ve Gazilerimiz ile ilgili konuşması ise, kurultaya damgasını vuran ayrıntılardan oldu.

10 Aralık 2017 Pazar günü Domaniç Belediye salonunda yapılan, Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Teşkilatı Olağan Genel Kuruluna Kütahya Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, Tavşanlı İlçe Başkanı Füsun Aktakka, Emet İlçe Başkanı Fevzi Şen, Domaniç Belediye Başkan Yardımcısı Nazım Candan, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, Milliyetçi Halk Partisi İlçe Başkanı Yardımcısı Selim Kayabaşı, İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Şimşek, Esnaf Odası Başkanı Yahya Türk, Küçük Sanayi Yaptırma Kooperatifi Başkanı Mehmet Sağlam, muhtarlar ve partililer katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan Kurultayda Divan Başkanlığına Şeref Han, Mustafa Kaçar ve Sevil Kapak seçildiler.
Kurultayda hoş geldiniz konuşası için kürsüye gelen Temel Ergün, Hoş geldiniz konuşmasının ardından Cumhuriyet Halk Partili olmak başlıklı konuşmasında, “Cumhuriyet Halk Partili olmak, Domaniç’in sorunlarını meclise taşımaktır. CHP’li olmak ayrıştırıldığımız şu günlerde birleştiren güç olmaktır. CHP’li olmak din dil ırk ayrımı yapmaksızın, parti ayrımı yapmaksızın tüm sorunlarda elini taşın altına koymaktır. CHP’li olmak 50 vekili Domaniç’e getirebilmektir. CHP’li olmak Soma’da ölen madencilerin haklarını aramaktır, CHP’li olmak Özgecanların, tecavüze uğrayan çocukların öldürülen kadınların sesi olmaktır (Burada gözyaşlarına boğulan Ergün, salonu dolduran kalabalığı da ağlattı). CHP’li olmak Kudüs’te, Filistin’de Arakan’ da ezilen Müslümanların haklarını aramaktır. Çünkü CHP Hak hukuk Adalet için ve de herkes için vardır” diye tamamladığı konuşasında uzun süre alkışlandı.

Çet

İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz ve Tavşanlı İlçe Başkanı Füsun Aktakka’nın ve Ayşe Nur Çetin’in konuşmalarının ardından Bilal Yiğit parti faaliyet raporlarını okudu.

Bilal Yiğit

Parti Gençlik Kollarından Onur Kaçmaz’ın CHP’ye gönül vermiş hizmet etmiş merhumları selamlayan konuşması için salonu yeniden gözyaşlarına boğdu.

Onur Kaçmaz

Kaçmaz ; “ Partimizin Kurucusu Merhum Mustafa Kemal Atatürk’e Selam olsun. İsmet İnönü’ye Bülent Ecevit’te İlk Domaniç İlçe Başkanımız Sait Turan’a ve saygıdeğer abilerim. Partimizin emektarları İskender Çavuş’a, Akif Koç’a da Selam olsun. Ey Merhumlar biliyorum şu anda buralardan bir yerlerden bizleri izliyorsunuz size buradan söz veriyorum. İlk yerel seçimlerde biz bu ekip ile Domaniç Belediye Başkanlığını tekrar kazanacağız ve sizlere hediye edeceğiz” dedi.

Ramazan Öztürk

Emrivaki ile konuşması istenen eski İlçe başkanlarından Ramazan Öztürk, “ Yapmayın çok duygulandım ağlıyorum” demesine rağmen alkışlarla kürsüye alındı.
Öztürk, “ Evet bir gazi babasıyım. Çocuğumun adı ilk defa Domaniç’te bir parka verildi. Halktan tepki gelir diye karşı çıktım ama Allah önce Belediye Başkanımızdan sonra Domaniç halkından razı olsun çocuğumun adını bir parka vererek beni onure ettiler. Çocuğum canlı kalkan olarak görev yaptığı ordu da gazi oldu. Şehit olan çocuklarımız da var. Sayın Cumhurbaşkanımız Şehit ve gazileri hep övüyor. Ancak lüks resepsiyonların verildiği, gazilerin çağrıldığı resepsiyonlara, sadece 15 Temmuz gazileri katılabilirken, bizim güney doğuda, orduda vatan için canlı kalkan olan şehitlerimiz ve gazilerimiz dışlanıyor. Ayırımcılık yapılıyor. Benim çocuğumun böyle bir derdi yok ama vatan için şehit olan, gazi olan çocuklarımızın böyle ayrıştırılması bizi ana babaları çok üzüyor” diyerek göz yaşlarına hakim olamaması tüm salonu yeniden hıçkırığa boğdu.

Dakikalarca ayakta alkışlanan Ramazan Öztürk’ten sonra Yeni Yönetim Kurulu seçimlerine geçildi.
Tek liste ile yapılan seçimlerde, Temel Ergün yeninden başkanlığa seçilirken asil üyeler de şu isimlerden oluşuyor.
Turgut Açıkgöz, Erdoğan Arıkan, Gülseren Çetin, Ayşenur Çetin, Halil Güleç, İsmail Köse, Murat Sert, Ercan Tekdemir, Yusuf Vural ve Bilal Yiğit. Yedek Üyeler: Necati Candan, Onur Çiçek, Yahya Kocaağa, Metin Sağlam, Onur Kaçmaz, Özlem Açıkgöz, Yahya Demiröz, Şeref Tanrıkulu, Sinan Uysal ve Ramazan Öztürk.
İl Delegeleri: Gülseren Çetin, Halil Güleç, Turgut Açıkgöz, Mustafa Kaçar ve Temel Ergün.