Erikli Yoluna Stabilize Malzeme Atıldı

Her yıl belli kilometrelerde sathi kaplama atılan Erikli yolunun kalan kısmına stabilize malzeme atıldı.

Kütahya İl Özel İdare ekipleri tarafından Erikli yoluna çift şerit olarak Muratlı köyünde bulunan kırmızı kum atılarak yol çamurdan geçici olarak kurtarıldı. Her yıl belli kilometrelerce adım adım sathi kaplama atılan yolun kalan 3 km’sine atılan malzeme sayesinde kışa hazırlandı.
Çalışmaları yerinde inceleyen Domaniç Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, İl genel Meclis Üyesi Mustafa Şimşek çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Erikli köyünün eksikleri yerinde tespit ederek Köy muhtarı Faruk Bayram ile de istişarelerde bulunuldu.
Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Şimşek, “Erikli yolumuz Domaniç’i Kütahya’ya bağlayan ikinci alternatif bir yol. Tabi ki çalışmalarımız, tekliflerimiz esnasında bu yolun değerini her seferinde dile getiriyoruz. Bu yolu da adım adım işliyor ve zamanında bitirilmesi için koşturuyoruz. Yolumuz büyük oranda tamamlandı. Seneye inşallah bu yolu da tamamlayacağız. Ayrıca yolda bazı sıkıntılar da meydana gelmiş sıkıntılar orman yangını sırasında yüklü araçların geçişi sırasında yol bozulmuş. Bu meydana gelen bozukluklar da en kısa zamanda tamiri yapılacaktır” dedi.