Doğal Gaz Ve Dhmyo İçin Ortak Hareket Edecekler

İkinci kez Domaniç için bir araya gelen Domaniç Ak Parti, CHP, MHP, SP İlçe teşkilat Başkanları, İlçe Kaymakamı ve Domaniç Gazetesi temsilcileri, Domaniç için istenen Doğal Gaz ve Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okuluna daha fazla öğrenci gelmesi için Dumlupınar Üniversitesi Rektörü ile görüşmede ortak hareket etme kararı aldılar.

İlki, 2 Kasım da gerçekleşen Domaniç için tüm siyasilerimizin güç birliği toplantısının ikincisi de 30 Kasım Perşembe günü yapıldı.

İlçe Kaymakamı Tufan Bağır Gilan’ın da katıldığı 2. toplantıya da Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, CHP İlçe Başkanı Temel Ergun, MHP İçe Başkan Yardımcısı Selim Kayabaşı, SP İlçe Başkanı Numan Yaşar ve Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yiğit yer aldılar.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, aylardan beri Domaniç’e doğal gaz getirebilmek için görüştüğü Kütahya Doğal Gaz Dağıtım Şirketi Çinigaz ile ilerleme kaydedemediğini bu yüzden de tüm yetkililerden destek istediğini belirttiği toplantıda, diğer siyasi parti başkanlarına ve İlçe Kaymakamına Çinigaz la yazışmalarından oluşan birer dosya sundu.

Ertürk, “ Günümüz şartlarında doğalgaz olmazsa olmazlarımızdandır. Hava kirliliği bir yana yanı başımızda ki kömürü çok yüksek fiyatlara alıyoruz. Doğal Gaz her yere verilirken laf başında doğuşun toprağı- kurutuluşun toprağı, tabiat harikası denilen Domaniç’e niye verilmez anlamadım. Gelin bu sorunun üzerine beraber gidelim. Daha temiz, çevre dostu, daha ekonomik olan doğal gazın ilçemize getirilmesi için elbirliği ile çalışalım” dedi.

Belediye Başkanın bu talebine tüm siyasi parti temsilcileri destek söz verdiler. Çinigaz Domaniç’e doğal gaz bağlama konusunda taleplere olumlu cevap vermezse halktan imza toplanarak ilgili mercilere iletme kararı da konuşulan konular arasındaydı.

Öte yandan her yıl kan kaybeden Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okulu için rektör ile görüşme ayarlayan Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, “ Rektörümüz Domaniç’e sıcak bakıyor. İlçemiz için 4 yıllık bir fakülte talebinde bulunalım” derken katılımcılar, 4 yıllık ormancılık fakültesi konusunda ortak görüş ve desteklerini belirttiler.

Öte yandan Tavşanlı Belediyesinin Domaniçliler için söz verdiği halde durak yapmadığı şikâyetleri üzerine duran yetkililer en kısa zamanda Tavşanlı Belediyesine Domaniçliler için Minibüs durağı yapma konusunda da ortak hareket edecekler.

Tüm katılımcıların ortak destek verdiği ve yapılması için harekete geçeceği bir başka konu ise Muhacirler yolunda tehlikeli yerlere bariyer yapılması oldu.

Konuyla ilgili görüşmeler de en kısa süre içinde başlayacak.

Bu güne kadar neler oldu ?

Domaniç için güç birliği yapan siyasi parti temsilcileri ilk toplantılarını 2 kasım 2017 Perşembe günü yaptılar ve bu toplantıda, İnegöl İstihdam fuarını ziyaret edip, Domaniç’ e fabrika kurulması için görüşme yapma kararı aldılar.
Bu görüşme yapıldı. İnegöl Genç İşadamları Derneği Başkanı ile yapılan ön görüşmede 7 Aralık 2017 de yapılacak kongre sonucunda ikinci görüşmeler yapılacak.