Ak Parti Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

Ak Parti Domaniç İlçe Başkanlığı tarafından Ak Parti Kütahya Milletvekili M. Şükrü Nazlı’nın katılımı ile gerçekleşti.

Domaniç Orman İşletme Müdürlüğü Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda, divan seçiminin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.
Divan seçiminde İl Dış İlişkiler Başkanı Ve İl Başkan Yardımcısı Halil Sever, İl Yönetim Kurulu Üyesi Osman Orhan Cengiz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Zeliha Ceylan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Anılcan Açıkgöz ve Belediye Meclis Üyesi Hayrettin Yıldız seçildi.

Toplantının Açılış Konuşmasını Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul yaptı.
Özoğul, “Göreve geleli iki ay kadar oldu. Domaniç’in ciddi sıkıntılarını değerlendirdik. Alt yapı çalışmalarına başladık. Domaniç-Tavşanlı yolu, Domaniç-İnegöl yolu genişlemesi ve tırmanma şeridi, İlçede meydana gelen orman yangınından dolayı Orman İşletmesinin 3. Dereceden 1. Dereceye çekilmesi ve bundan sonraki yangınların anında önlenebilmesi için mutlaka yapılması gereken konulardan bir tanesi. Tunçbilek-Domaniç havzasında yapılması planlanan Derinkuyu bir an önce yapılması, İlçede Telefon kablolarının eski olması bakımları yapılmadığı için internet ve telefonların çalışmaması, günümüzde ihtiyaç haline gelen Doğalgazın ilçemize kazandırılması için gerekli çalışmaların bir an önce yapılması gerekmektedir” dedi.

Ak Parti Kütahya Milletvekili M. Şükrü Nazlı, toplantıda yaptığı konuşmasında, “Domaniç Danışma ve meclis toplantısına katılmak bizlere heyecan veriyor. Domaniç’e her geldiğimizde ayrı bir heyecanla geliyoruz. Benimde ayrıca değer verdiğim bir ilçe, kendi şahsi olarak hatıralarımızın olduğu ecdat yadigârı bir ilçemiz. Türkiye’de yaşan her insanın bu diyarı görmesi lazım. Benim İl Başkanlığı yaptığım zamanlarda 2006 yılında şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan buraya Domaniç’e getirme başarısını göstermiştik. Tarihinde ilk kez bir Başbakan buraya geldi. Biz buranın tarihi önemini keşfettikten sonra o zamanın yönetim kurulu ile bir çalışma yapmıştık. Bununla ilgili tanıtım çalışmaları yapmıştık. Çünkü Devlet tarafından yapılan bir törenlerde her Başbakanın ajandasında Söğüt kaydedilmiş. Ama Domaniç yoktu. Biz buradan yola çıkarak Genel Merkeze ilettik ve o zamanlarda 30 bin kişilik katılımıyla Sayın Başbakanımızın buraya gelmesi Domaniç adına tanıtım adına çok önemli bir çalışma olmuştu. Domaniç değerlerini tarihi önemini Türkiye’deki birçok insanla buluşturmuştuk. O zamanın heyecanını devam ettirmemiz lazım. Yeni Ahmet kardeşimiz İlçe Başkanımız oldu. Domaniç’te bir değişim oldu. Kongreler siyasi partiler için bir değişim ve dönüşüm ve tazelenme kan değişimidir. Geçmişte bayrağı taşıyan arkadaşlarımız bu bayrağı teslim ettiler. Uyumlu bir teşkilat birliktelik son derece önemli, eğer uyum ve birliktelik olmazsa iş veya yatırım üretmek mümkün değil. Teşkilatçılık zor bir iştir toplum için bir şeyler yapmanız lazım, ailenizden, özel hayatınızdan, zevklerinizden fedakârlık edersiniz ve ilçeniz adına güzel çalışmalar yaparsınız. Teşkilatçılığın dört temel şartı vardır birincisi inançtır. İkinci esas disiplin, üçüncü olarak eğitim, dördüncüsü ise takip ve değerlendirmedir” dedi.

Ak Parti Kütahya Milletvekili M. Şükrü Nazlı’nın konuşmasının ardından dilek ve temennilere geçildi.

Dilek ve temennilerde teşkilat üyeleri, Domaniç –Tavşanlı yolu, İnegöl-Domaniç yolu, Ceza evi, Gençlik merkezi, DMYO ait sahanın üstünün kapatılması, KYK yurdu ile bilgiler istendi.
Konu ile açıklama yapan Nazlı, “ Domaniç-Tavşanlı yolu ile ilgili ihale feshi yapılması söz konusu bununla ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Fakat bilindiği üzerine firma bu konuda oldukça yavaş davrandı. İnegöl-Domaniç yolu ile ilgili Bursa Milletvekilleri ile görüşüyoruz bu konuyu takip ediyoruz. Cezaevi ile ilgili buraya gelmeden önce Adalet bakanımız Abdülhamit Gül ile bu konuyu iki defa kendisi ile bizzat görüştüm. Dosyalar kendisinin elinde mevcut bununla alakalı gelişmeleri takip ediyoruz. Gençlik merkezi projesini bildiğiniz üzere TANAP projeleri içerisinde TANAP yetkililerine teslim ettik. Halı sahanın üstünün kapatılması konusu da projeleri teslim ettik sanırım bununla ilgili maliyet planlaması yapılıyor. KYK yurdu projeleri tamamlandı ihalesi bekliyor” dedi. Program sonunda Ak Parti Domaniç İlçe Başkanı Ahmet Özoğul teşekkür konuşması yaptı. Domaniç ziyareti Esnaf ziyaretleri ile son buldu.