Kandil Programına Yoğun Katılım

Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Domaniç Şehit Muhammed Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulu olarak hazırlanan Mevlit Kandili programına yoğun ilgi gösterildi.

Domaniç Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Domaniç Şehit Muhammed Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulu olarak hazırlanan Mevlit Kandili programına Kaymakam Tufan B. Gilan, Belediye başkanı Sahvet Ertürk, daire amirleri, ilçe halkı ve öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Kuran Tilavetiyle başlayan program Okul Müdürü Osman Yıldız’ın açılış konuşmasıyla devam etti.
Açılış konuşmasında Osman YILDIZ, “Değerli misafirlerimiz! Efendimiz (sav)’i anmak, O’nun örnek şahsiyetini biraz daha yakından tanımak ve tanıtmak için hazırlamış olduğumuz programımızın, hepimizin gönlünde güven duygusunun yeniden filizlenip yeşermesine, bütün davranışlarımızda bu ahlakın ve bu hukukun yaşanmasına vesile olmasını yüce Rabbimizden niyaz ediyor, bütün İslam aleminin mevlit kandilini kutluyorum” şeklinde konuştu. Açılış konuşmasının ardından öğrenciler, ilahi dinletisi, skeçler, şiirler, Hadis etkinliği sinevizyon gösterisi ile devam etti. Program ilahi korosu ile son buldu.