Komutandan Jandarmada görevli rütbeli, erbaş ve erlere seminer

Kadına Yönelik Aile içi Şiddetin önlenmesi, Çocuk suçlarının ve kadına yönelik şiddetin önlenmesi, Çocuk Koruma hizmetler Koordinasyon ve Kadına yönelik Aile İçi Şiddetin önlenmesine yönelik Uzman Eğitici olan İlçe Jandarma Komutanı Ali Çelik Kendi personeline yönelik seminer gerçekleştirdi.

Çelik, Kolluk kuvveti olarak bu konuda askerlik görevini yerine getiren, mesleğe yeni başlayan, er ve erbaşlara yönelik verilen bu eğitim modülünün geleceğin eş ve baba adayları olarak kuracakları ailelerin daha sağlam temellere dayanmasına katkı sağlayacağını belirtti.
Çelik seminerde, “Kadına yönelik şiddetin dünyada olduğu kadar Türkiye’nin de kanaya bir yara olduğunu Kolluk kuvveti olarak, bu konuda tedbirlerin alınması ve mevzuatlar konusunda en iyi, eksiksiz ve en doğrusunu yapmak bizlerin görevi. Sizlerde birer aile olacaksınız. Aile İçi ve Kadına yönelik şiddetin insan hakları ihlali olduğunu bilin ki kuracağınız ailenin temelleri sağlam olsun” dedi.
Eğitimin icrasında, Toplumsal Cinsiyet eşitliği, Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesi ve yasal düzenlemeler, 6284 sayılı kanuna göre alınacak tedbirler ve yapılacak işlemler, Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Jandarmanın rolü ve prosedürler konularında eğitim verildi.