İl dışından topladıkları yemleri, yabani hayvanlara bıraktılar

Domaniç’te kar yağışından olumsuz etkilenen yabani hayvanlar için il dışından topladıkları yemi doğaya bıraktılar.

İlçenin yüksek kesimlerinde kar yağışı ve soğukların etkili olmasının ardından, harekete geçen hayvan sever 3 kişi, yaban hayvanlarının yoğun yaşadığı ormanlık ve dağlık alanlara yem bıraktı.

İlçede yaşayan Cansu Aydemir’in girişimleriyle, şehir dışından talep ettikleri 7 koli yem, İstanbul başta olmak üzere farklı şehirlerden kargolanarak Tavşanlı ilçesine gönderildi.

Domaniç ilçesi mobil bölge olması nedeniyle haftada bir kez gelen kargo gününe denk gelmemesi nedeniyle yemler Tavşanlı’dan bir hayvan severin yardımıyla, Domaniç ilçesine giden minibüsle ilçe otogarına gönderildi.
Otogardan yemleri karşılayan, Cansu Aydemir, Fahri Karataş ve Ali Şahin bir araçla aldıkları yemleri bin 500 rakımlık Kocayaylaya götürerek, doğaya bıraktılar.

İlçede kahvehane işletmeciliği yapan Ali Şahin, yaptığı açıklamada, Kar ve dondurucu soğukların başladığını, hayatın hayvanlar için biraz daha zorlaştığını belirtti.

Hayvanlar için artık biraz daha fazla emek ve sevgi gösterilmesi gerektiğini ve açlıkla imtihan edilmemeleri gerektiğini söyleyen Şahin, şöyle konuştu: “Şuanda Marmara ve Ege’nin birleştiği, üç ilin birbirine bağlandığı, bin 500 rakımlı Kocayayla geçidindeyiz. Oluşan kış şartları sebebiyle kar yağışı sonrası köpekler aç kalıyor. Cansu Aydemir arkadaşımızın girişimleriyle bir kampanya başlattık. Bu arkadaşımız çevre illerdeki arkadaşlarından mama istedi. Gelen mamaları buradaki köpeklere veriyoruz. Hava eksinin altında, bu hayvanların açlıkla imtahan edilmemesi için, işimizi gücümüzü bırakıp buraya geldik. Bu işi bugünlük değil, yarınını da düşünüyoruz. Gerekli yerlerden araç temin edeceğiz. İsteğimiz köpeklere sadece ekmek atmayın, varsa imkânınız mama getirin” dedi. Kış mevsimi boyunca, yemleme çalışmasını sürdüreceklerini sözlerine ekleyen Şahin, ” Sizlerde bize bu hususta destek verirseniz bu canlılara her gün yem götüreceğiz ” dedi.