Bursa Kütahyalılar Derneğinde Domaniç Damgası

Bursa Kütahyalılar Derneği nin her hafta geleneksel hale getirdiği Yaren gecesinin geçtiğimiz hafta 22 Kasım Çarşamba gününe Domaniç’liler damgasını vurdu.

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk onur konuğu olarak katıldığı geceye, Ali Saruhan, Mustafa Oruç gibi yerel sanatçılarda şarkılarıyla , gazetemiz köşe yazarlarından Abdullah Fidan’da Domaniç’i anlatan şiirleriyle geceye renk kattı.

Derneğin “kitap okuyorum” kampanyası kapsamında geceye katılanlara kitap dağıtıldı

Geceye katılan Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk konuşmasının büyük bir bölümünde birlik ve beraberlik mesajları vererek, “Domaniç’e vaadettiğimiz bütün sözleri gerçekleştirdik” Yaşlı bakım evi projesini ise maalesef ki, tam hayata geçirilecek iken engellenerek askıya almak zorunda kaldıklarını ifade etti.
Başkan Ertürk,konuşmasına şöyle devam etti. “Kütahya,kuruluşun ve kurtuluşun şehridir. Domaniç’te cihana hükmeden bir imparatorlugun kuruluşuna ev sahipliģi yapmış, Dumlupınar da ise kurtuluş savaşı ve 30 Ağustos’a şahitlik yapmıştır. Merkezde Azot ve Şeker fabrikası,Simav, Emet, Hisarcık hem sıcak su hem de madenleri bazında oldukça zengin, Şaphane’de ise  Şap madeni mevcuttur. Tavşanlı, Seyitömer, Tunçbilek Kömür rezervleri ile yeraltı zengini ilçelerimizdir. Kütahya Kamu İktisadi Teşebbüslerinin yoğun olduğu bir İl olurken şimdi teker teker özelleşerek git gide göç veren bir il haline gelmiştir. Bir olarak,beraber olarak şu bu partiden değil de işinin ehli kişileri siyasete katıp Kütahya’yı tekrar kazanabiliriz” diye sözlerini bitiren Ertürk, Bursa Kütahyalılar dernek başkanı ve Yönetim kurulunu başarıları için tebrik etti.
Daha sonra Başkan Ertürk, Domaniç  Belediyesinin kültür hizmeti olarak bastırdığı Arkeolog Nil Bal’ın Dirilişin Şehri Domaniç kitabını dernek yöneticilerine hediye etti.