Başkan Ertürk, ‘İkametgâhını Domaniç’e Aldırmadıkları Sürece Kaybediyoruz’

Domaniç’te oturup ikametgahını köylerde veya başka il ve ilçelerde bulunan her bir vatandaştan aylık kişi başı 60 ‘TL kayıp oluşuyor.

Domaniç Belediyesi tarafından yapılan tespitlere göre Domaniç merkezde oturup Köylerde veya başka il ve ilçelerde ikameti bulunan vatandaşların her biri için aylık 60 TL kaybı bulunduğu tespit etti.

İlçeye yapılacak olan hizmet veya yatırımların daha fazla olması için vatandaşların bu konuda hassas olmalarını belirten Ertürk,
“Kişi başı her ay 60 TL kaybımız bulunuyor. İlçe Merkezinde oturup ikametgâhı başka yerlerde olan vatandaşlarımız yüzünden her ay eksik miktarda ödeme geliyor. Adresini ilçe merkezine taşımayanlar Domaniç’imize zarar veriyor. Yapılacak İşler ve hizmetleri artırabilmemiz için vatandaşlarımızın ikametgahını Domaniç Merkezine aldırmalarını istiyoruz. Aksi takdirde tespit edilen bu kişilere Belediye hizmetlerinden faydalanamayacak. Örneğin su abonelikleri iptal edilecek. Vatandaşlarımızdan halkımızdan ricamız daha hızlı hizmet ve daha fazla yatırım için daha duyarlı olmalarını istiyoruz. Bu konuda Öğrencilerimizin de bu konuda bizlere yardımcı olmalarını diliyoruz. Her ay ilçemize yapılacak hizmet ve yatırımlar eksik şekilde tamamlanıyor.

Öte yandan evini yeni taşıyarak, adres değişikliği yapıp 20 gün içerisinde Nüfus Müdürlüklerine bildirmeyen ya da yanlış beyanda bulunan kişiler hakkında idari para cezası uygulandığını biliyor musunuz? Uygulanan para cezaları her yıl yeniden belirleniyor ve artırılıyor. Lütfen İlçemizin gelişmesi için gelecek yatırım ve hizmetlerin artması için bu konuda daha hassas olalım” dedi.