24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Domaniç Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlaması Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda yapıldı.

Program, Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin tarafından yapıldı.
Zengin, “Öğretmenler Günü olarak kutladığımız böylesine önemli bir günde sizlere duyulan sevgi, şükran ve minnet duygularını bir kez daha ifade etme imkanı bulmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sizler sorumluluğu büyük ve bir o kadar da zorlu bir yolun yolcularısınız. Aydınlığa giden bir yolda gösterdiğiniz emek, sabır ve özveriyle size emanet edilen çocuklarımızı en iyi şekilde eğitime hazırlanın mücadelesini vermektesiniz” dedi.

Program, Milli eğitim Bakanlığının hazırladığı video gösterisi, genç öğretmenler adına Coğrafya Öğretmeni Özgür Yelmez’in konuşması, drama gösterisi, şiir dinletisi ve sokak röportajı ile devam etti.

Sokak röportajı salonu güldürdü. Domaniç Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi ve Domaniç Gazetesi tarafından hazırlanan sokak röportajı salonu kahkahaya boğarken duygusal anlar da yaşattı.

Sokak röportajında öğretmenler ile ilgili anıları, duygu ve düşünceleri anlatan vatandaşların video gösterisi büyük ilgi gördü.
Program sonunda göreve yeni başlayan öğretmenlere Domaniç Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Demiröz tarafından yemin töreni yaptırılırken Voleybol ve tenis turnuvalarında dereceye giren okullara Domaniç Kaymakamı Tufan Bağır Gilan ve Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk tarafında ödülleri verildi.
Program, Domaniç Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi öğrencilerin sürpriz müzik gösterisi ile son buldu.