Domaniçli esnaftan öğretmenlere jest

Domaniç’te Demiröz Kırtasiyenin sahibi İlyas Demiröz, 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle, ilçe de görev yapan tüm öğretmenlere, yemek ikramında bulundu. Destan Spor ve Eğlence Tesisleri sahibi Halil Ünlü’de mekânını öğretmenler gününe ücretsiz tahsis etti. İlçemiz yöresel sanatçıları Kültür Bakanlığı Sanatçıları Osman ve Mehmet Demiröz kardeşlerde ekipleri ile birlikte öğretmenlerimize canlı müzik ziyafeti sundular.

İlçe Kaymakamı Tufan Bağır Gilan, Belediye Başkanı Sahvet Ertürk Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Ali Çelik, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Selim Kayabaşı, daire amirleri, öğretmen ve ailelerinin katıldığı öğretmenler günü kutlamasında, açılış konuşması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Zengin; “ 24 Kasım Öğretmenleri günü kutlamalarımızın organizasyonunu yaparken İlçemiz esnaflarından Demiröz Kırtasiyenin sahibi İlyas Demiröz makamımıza gelerek, Öğretmenler gününde İlçemiz öğretmenlerine yemekli eğlence tertiplemek istediğini söyledi. İlyas Beyden gelen bu teklif bizi hem duygulandırdı hem de çok mutlu etti. Tüm öğretmenlerim ve çalışanlarım adına kendilerine huzurunuzda teşekkür etmek isterim. Ayrıca bu mekânı bize tahsis eden Halil Ünlü ’ye de ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra desteklerinden dolayı İlçe Kaymakamı Tufan Bağır Gilan’ın elinden Milli Eğitim Müdürlüğü plaketi İlyas Demiröz’e verildi.

123

Konuşmaların ve yemeğin ardından sahne alan Osman ve Mehmet Demiröz kardeşlerin müzikleri ile öğretmenler gönüllerince eğlenerek stres attılar.

Geceye damgasını vuran ise İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Demiröz kardeşlerin zeybek oyunları oldu.

12