Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Başkanı M. Temel Ergün ; “İnegöl’den Domaniç’e fabrikalar getirmek için harekete geçmeliyiz”

Cumhuriyet Halk Partisi Domaniç İlçe Başkanı M. Temel Ergün gazetemize açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2017’yi “istihdam seferberliği” yılı olarak ilan etmesiyle İnegöl Türkiye’de ilçeler arasında bir ilke imza atacak.

İnegöl Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İş-Kur ve İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası iş birliğiyle “İstihdam Fuarı” düzenlenecek.

Başkan Ergün konuyla ilgili gazetemize verdiği yazılı basın açıklamasında, “İnegöl’de 24-25 Kasım 2017 tarihlerinde İstihdam Seferberliği Günleri yapılacaktır. Değişik sektörlerde faaliyet gösteren 40’a yakın firma fabrika katılım sağlayacağını öğrendik. İnegöl Ticaret Odası İTSO Başkanı Sayın Metin Anıl beyin geçen haftaki beyanatında ‘Sadece İnegöl değil, yakın ilçeleri ve Domaniç’i de işin içine almalıyız. Sözlerini takdirle karşılıyoruz ve destekliyoruz. İşsizliğin sıfır olduğu İnegöl’de yatırım yapan firmalara ilçemize yatırım fabrika yapması için ilçemize kazandırılması için derhal çaba göstererek sayın Kaymakamımız önderliğinde Belediye Başkanım ve diğer siyasi parti ilçe başkanlarımızla, il genel meclis üyelerimizle, esnaf odaları, yetkili ve başkanlarımızla bu hafta sonu yapılacak olan fuara katılım sağlayıp, gerekli başkanlarla diyaloğa geçmeliyiz. Fuara hep beraber ziyaret etmeliyiz. Yetkililere açık çağrımızdır. Bu sese yanıt veriniz. Her şey Domaniç’e hizmet için basına ve kamuoyuna duyurulur” ifadelerine yer verdi.