Bir Çiftçiye Küçükbaş Hayvan Hibe Edildi

Genç Çiftçi Projesi kapsamında hibe desteği almaya hak kazanan 1 çiftçiye, 35’i koyun, 2’si koç 37 küçükbaş hayvan hibe edildi.

Genç Çiftçi Projesi kapsamında projesi kabul edilen çiftçi Hüseyin Beytar, Domaniç Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce Eski Ceza Evi bahçesinde düzenlenen törenle teslim edildi.

Domaniç Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Deniz Tuluk, gazetemize yaptığı konuşmada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen Genç Çiftçi Projesi kapsamında yatırım projesi hazırlayan 1 çiftçinin başvuranlarının kabul edildiğini belirtti.

“Geçen yıl olduğumuz gibi bu yıl da tarım teşkilatımız tarafından genç çiftçilerin desteklemesi kapsamında kırsal kalkınmayı desteklemek için hayvancılık alanında, bitkisel üretim, yöresel ürünler alanında, genç çiftçilerimizin hazırladığı hibe desteği ve kredisiyle ilçemizde de başvurular olmuştu. Bu projeler anlamlı projeler özellikle köylümüzün çiftçimizin kırsalda durması anlamında mühim projeler. Bu projelerden bir çiftçimize de 35’i koyun 2’si koç olmak üzere 37 adet Küçükbaş Hayvanlarını teslim ettik” dedi.

Gerçekleştirilen törene, Domaniç Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Deniz Tuluk, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özoğul ve vatandaşlar katıldı.