Müftüler Domaniç’te Toplandı

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar Başkanlığındaki müftüler toplantısı Domaniç İlçe Müftülüğünde yapıldı. Aylık olarak yapılan toplantıda konuşan Hüseyin Hazırlar, “Diyanet İşleri Başkanlığımızdan gelen bilgileri bu toplantılarımızda paylaşıyoruz” dedi.

Kütahya Müftüsü Hüseyin Hazırlar, İl Müftülüğü bünyesinde ilçe müftüleriyle her ay düzenli olarak toplantı yaptıklarını söyledi.

Diyanet İşleri Başkanlığından gelen bilgilendirmeleri bu toplantılarda değerlendirdiklerini ifade eden Müftü Hüseyin Hazırlar, “Toplumumuzu din konusunda aydınlatma, din hizmeti, İlçe Müftülükleri, Kur’an Kursları ve camileri yönetme, din görevlilerinin hizmetlerini düzenleyip kontrol etme görevleri müftülüklere verilmiş olup, Müftülüğümüze intikal eden, duyurulması gereken konuları duyurmak, idari ve mesleki konuları görüşmek üzere, bu şekilde düzenli olarak sistematik şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” şeklinde konuştu.
Öte yandan Müftü Hazırlar, İl Müftülüğü olarak ilçelere ulaştırılması gereken bazı duyuruların da bu toplantılarda ele alındığına değindi.