Kaymakam Arslan İlçemizden ayrıldı

Kaymakam Bünyamin Karaloğlu’nun Bingöl Yedisu Kaymakamlığına atanmasının ardından İlçemize Vekil Kaymakam olarak görevlendirilen Kaymakam Yavuz Arslan’da eğitim için İlçemizden ayrıldı.

İçişleri Bakanlığının 25 Ağustos 2017 Cuma tarihli görevlendirmesi ile 19 Eylül 2017 Salı tarihinden bu yaAna İlçemiz Kaymakam Vekilliği görevini yürüten Kaymakam Yavuz Arslan, İspanyada verilecek dil eğitimi için ilçemizden ayrıldı.

Yaklaşık bir buçuk ay İlçede Kaymakamlık görevini yürüten Yavuz Arslan’ın yerine gelecek Kaymakam atanana kadar Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara vekalet edecek.

Kaymakam Kara, 24 Ekim 1976 tarihinde Elazığ İli, Baskil İlçesi Sarıtaş köyünde doğdu.
İlk, orta ve lise öğrenimini aynı ilçede tamamladıktan sonra, 1995 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanarak 1999 yılında mezun oldu. Ardından aynı yıl kaymakamlık sınavını kazandı. İngilitere’nin başkenti Londra’da dil eğitimini aldı. Milli Güvenlik Akademisini tamamladı.
Sivas İli Ulaş İlçesi ve Rize İli Hemşin İlçelerinde kaymakam vekilliği görevini yürüttü. 2003 yılında Karaman İli Kazım Karabekir İlçesine kaymakam olarak atandı. Sırasıyla Diyarbakır İli Kulp İlçesi, Malatya İli Akçadağ İlçesi ve Kastamonu İli Cide İlçelerinde kaymakamlık yaptı. 29/09/2014 tarihinde göreve başladığı Kütahya Vali Yardımcısı görevini yürütmekte iken, İçişleri Bakanlığı’nın 01/12/2016 tarih ve 29904 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile Tavşanlı Kaymakamlığına atanarak 15/12/2016 tarihinde görevine başladı.

Tavşanlı Kaymakamı Yüksel KARA, evli olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.