Çukurca Beldesine şehir havası veriliyor

Çukurca Belediyesi, cadde ve sokaklarına beton parke, bordür taşı ile yol düzenleme çalışmalarına başladı. Başkan İlyas Tosun personeliyle birlikte parke taşı döşeme çalışmalarına katıldı.

Çukurca Belediye Başkanı İlyas Tosun beldenin dört bir yanında devam eden çalışmaları inceleyerek personeliyle birlikte parke taşı döşeme çalışmalarına katıldı.

Tosun, “Beldenin her alanda köşe bucak ilmek ilmek işliyoruz” dedi.

Çukurca Beldesinde devam eden ve tamamlanmış olan yol çalışmaları, fen işleri çalışmaları, sosyal donatı alanları, çocuk parkları çalışmaları ile Çukurca ilmek ilmek işlenerek geleceğe hazırlanıyor.

Çukurca Beldesi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Beldenin yeni bir görünüm kazandırmak için parke, bordür ve yol genişletme çalışmalarına hız verdi. Belde sakinlerinin yoğun olarak kullandığı cadde ve sokaklar başta olmak üzere, Belde genelindeki kaldırımların bakım ve onarımını sürdüren ekipler, 25 bin metrekare parke, 4500 metre bordür taşı döşeme çalışmaları devam ediyor.

Çukurca Belediyesi tarafından, Selim Dede Caddesi, Kazım Taşkın Caddesi, Domaniç Caddesi, Ilıcaksu Mahallesi Değirmen Caddesi ve İnegöl Caddesinde çalışmalar yapılıyor.

Çukurca Beldesi Belediye Başkanı İlyas Tosun çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Beldemizde yol anlamında çok büyük mesafe kat ettik. Parke taşı işlemesi ile birlikte ilçemizde yapılmamış yol neredeyse kalmadı. Tüm bu çalışmalar ile güzel Beldemizi her alanda köşe bucak demeden cadde ve mahalleleri ile ilmek ilmek işliyoruz. Çalışmalarımızda her yıl mayıs ayının ilk haftasında düzenlediğimiz ve binlerce vatandaşımız tarafından ziyaret edilen Selim Dede Mesire alanının yolu ve Beldemizin girişi olan Domaniç caddesinde çalışmalarımız ile beldemizi bir şehir havası kazandırıyoruz. Belde halkımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz. Çalışmalarımız en kısa sürede tamamlanacaktır” dedi.