Yangında zarar gören su boruları tamir ediliyor

Çukurca Beldesi Ballıca mevkiinde 10 Eylül’de başlayan ve Bilecik sınırlarına ulaşan orman yangını sonrası Çukurca Beldesinin içme suyunu karşılayan mevkilerdeki borularda tamirat çalışmaları yapıldı.

Çukurca Beldesi Ballıca mevkiinde başlayan orman Yanını sonrası Suyun Çıktığı mevki olarak bilinen ve Çukurca beldesinin içme suyu hattının bulunduğu alanlarda yangın sırasında bazı borular yanarken bazı borular ağır vasıtalı araçların geçmesi sonucu zarar görmüştü.
Zarar gören borular Çukurca Beldesi Belediye Başkanlığı tarafından tamiratları gerçekleştirildi.

Çukurca Beldesi Belediye Başkanı İlyas Tosun Yaptığı açıklamasında, “Bilindiği üzere Beldemiz Ballıca mevkiinde başlayan orman yangını Domaniç’imizin doğal güzelliğinin yanında doğaya da ciddi zararlar vermiştir. Bunun yanı sıra beldemizin içme suyunu karşılayan bölgelerdeki boru hatlarımız ciddi zararlar görmüştür. Bazı noktalarda ise çatlamalar meydana gelmiş ve belde halkımın sağlığı zarar görmemesi için çalışmalarımıza hız vererek gerekli çalışmaları gerçekleştirmek adına harekete geçtik. Çalışmalarımızda belde halkımız da bizlere yardımcı olması ile bu sorunları da kolaylıkla aştık. Rabbim bize bu tür acıları tekrar göstermesin” dedi.