Sonbaharda dağlarımıza fotoğrafçılar akın etti

Sonbaharda renk cümbüşünün yaşandığı Domaniç Dağlarına yönelik doğa yürüyüşlerine katılanlar, eşsiz manzaraları fotoğraflarıyla ölümsüzleştiriyor

Osmanlı devletinin kurulduğu topraklar olan ve Kütahya ile Bursa sınırlarında yer Domaniç Dağları, sunduğu görsel şölenle sonbaharda doğa tutkunlarının beğenisini topluyor.

Oksijen zenginliğiyle adından söz ettiren Domaniç Dağları sonbaharın gelişiyle ayrı bir güzelliğe büründü.

İç Ege’de yer alan ve yüzde 53’ü ormanlarla kaplı olan Kütahya’nın doğal güzellikleri ile ünlü ilçesi Domaniç, sonbaharda oluşan eşsiz manzaralar arasında yürüyüş yapan ve fotoğraf çekerek doğal güzellikleri ölümsüzleştirenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Sonbahar yürüyüşüne başkanlık yapan Fotoğrafçı İsmail Saraç, Domaniç Dağlarının tutkunu ve doğa fotoğrafçısı olduğunu ifade ederek, çok güzel, eşsiz sonbahar manzaraları gördüklerini söyledi.

Bu güzelliklerin tanıtılması gerektiğini anlatan Saraç, ” Bugün Domaniç’te çok güzel bir gün geçirdik arkadaşla. Türkiye’de ki cok ciddi fotoğrafçıları buraya getirme fırsatımız oldu. Herkes inanılmaz mutlu mesut. Yedigöller’le kafa kafaya gittiğini herkes gördü ve bundan sonra insanların tercihinin burada olacağını düşünüyorum. Ben memleketim adına çok mutlu oldum. Arkadaşlarımın hepsinin ayağına sağlık hepsine teşekkür ederim” dedi.

Yürüyüş ve fotoğraf ekibiyle birlikte gelen Ak Parti Kütahya Milletvekili Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vural Kavuncu, Anadolu’nun çok zenginlikler ile dolu olduğunu söylerek Domaniç dağlarının, bunların içerisinde gizli kaldığını ve henüz keşfedilmediğini söyledi.

Türkiye’de ki en güzel yerlerden bir tanesi olduğunu ifade eden Kavuncu, “Domaniç ilçemiz Osmanlının kuruluşuna tanıklık yapmış, Burada O zaman ki beyliğin yazlık yaylaları halinde onların izlerini taşıyan önemli yer barındıran bir ilçemiz. Ama bir başka değeri de dağları Domaniç dağları geçtiğimiz günlerde maalesef bir yangın ile de ülke gündemine oturmuştu. Ama buradaki güzellikler gerçekten görülmeye değer. Mesajım, insanlarımız Anadolu’yu tanısınlar, Anadolu’da ki değişik yerleri tanısınlar hayat AVM’lerden ibaret değil bugün bir büyük şehirde başka bir şansınız yok. Sadece akşama kadar AVM’ye gideceksiniz. Akşam ise çok büyük bir yorgunluk halinde ve haftaya çok ciddi bir sıkıntı ile başlayacaksınız. Ama buraya gelirseniz, belki fiziksel olarak yorgun olacaksınız ama bünye olarak büyük bir arınmışlık içerisinde elektriğini büyük bir oranda atmış ve haftaya dinç, mutlu ve enerji ile başlamış olacaksınız” dedi.
Kavuncu, “Ankara’dan Fotoğraf kulübü üyeleri burada buraları fotoğraflamak, Sonbaharın son renklerini Bahardan kışa geçiş renklerini fotoğraflamak için sabahın erken saatlerinde buradalar. Yine Bursa’dan gelen Yürüyüş grupları buradalar. Burada yürüyüş parkurları da var. Bizde onlara eşlik ediyoruz” diye konuştu.